דיווח באיראן: ישראל הפעילה ארגון שפעל למוטט השלטון

עיתון איראני מדווח כי שבעה בני העדה הבהאית באיראן, נעצרו בחשד שעמדו בראש ארגון בלתי חוקי, שקיבל הוראות מישראל. על פי הפרסום מטרת הארגון הייתה לערער את יציבות השלטון המוסלמי בטהרן, ולהפילו בסופו של דבר. בכיר במערכת המשפט האיראנית אמר כי "השבעה הודו במעשים"

רשויות הביטחון באיראן עצרו שבעה אנשים בני העדה הבהאית, שהודו כי עמדו בראש ארגון בלתי חוקי שקיבל הוראות מישראל ומטרתו הייתה לערער את יציבות השלטון האיסלאמי במדינה. כך דווח היום (ראשון) בעיתון איראני המקורב לשלטון.

העיתון מצטט בכיר במערכת המשפט האיראנית, אשר טוען כי השבעה הודו במעשים והם יועמדו למשפט בהקדם. השבעה נעצרו ככל הנראה כבר בחודש מאי, ועד כה לא דווח על מעצרם בתקשורת. בני העדה הבהאית נחשבים אנשי שוליים בחברה המוסלמית האדוקה.

נציגים של העדה הבהאית ברחבי העולם טוענים כי מעצרם של השבעה הוא בסך הכל עוד מעצר בשורה ארוכה של התנכלויות לבני העדה, מאז עלייתם לשלטון של המוסלמים הקיצוניים בשנת 1979. הממשלה באיראן מכחישה כי היא עצרה או הוציאה להורג בני אדם בשל דתם. אם ייצאו אשמים, דבר הנראה כעת כמעט וודאי, לאור הפרסום כי השבעה הודו, בית המשפט יגזור עליהם עונש מוות.

בחודש יוני גזר בית המשפט בטהרן עונש מוות על עלי אשתרי, בן 43, אזרח איראני, שהואשם בריגול למען ישראל. אשתרי הודה כי שיתף פעולה עם סוכני מוסד במטרה לעקוב אחר קצינים בכירים בצבא האיראני. על פי הודאתו, אשטארי קיבל תמורה כספית בעבור מעשיו.

מספר ימים לאחר ההודעה על עונש המוות, פירסמה איראן את ההודאות של אשתרי, שבין השאר מספר אשתרי כיצד הצמיד בשירות המוסד מכשירי GPS לקצינים בכירים בפרויקט הטילים האיראני וניסה לפתות אותם לצאת מאיראן.