ארה"ב: בן 12 הרג את אימו לאחר וויכוח

אישה בת 34 נהרגה לאחר שבנה בן ה - 12 ירה בה מספר פעמים. סיבת הרצח - וויכוח שהתחולל בין השניים שעות לפני הירי. המשטרה עצרה את הילד והוא ככל הנראה יואשם ברצח מדרגה ראשונה, לאחר שהתברר כי חיכה לאימו שתחזור הביתה, ארב לה ואז ירה בה כשנכנסה לבית

המשטרה בארה"ב מדווחת כי ילד בן 12 ממדינת אריזונה ירה והרג את אמו באקדח אחרי ויכוח הלילה (ראשון). דוברת משרד השריף המקומי סיפרה כי שוטרים שהוזעקו לבית בעיר דאגלאס ליד גבול מקסיקו מצאו את שרה מדריד בת ה-34 עם פעיצות מרובות מירי. מדריד מתה בבית חולים.

הילד עצמו נלקח על השוטרים לבית מעצר לקטינים. הוא ככל הנראה יעמוד לדין באשמת רצח מדרגה ראשונה.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הילד שהה בביתו עם אמו, אביו החורג ואחיו, כאשר פרץ הוויכוח בין הילד לאם. ההורים עזבו את הבית למספר שעות ולאחר שחזרו, ארב להם הילד ופתח עליהם באש. חוץ מהאם לא נפגע איש בתקרית הקשה.

ממשרד השריף המקומי נמסר כי נסיבות הוויכוח, שהביא לרצח, עדיין לא ידועות.

מקרי הירי שמתרחשים בארה"ב מעוררים בכל פעם מחדש את הוויכוח על הזכות לשאת נשק. זוהי זכות המעוגנת בחוקה האמריקאית, אך פוליטיקאים רבים, בעיקר במפלגה הדמוקרטית, טוענים כי הפיקוח על הנשק אינו הדוק מספיק, וכי כלי נשק רבים מגיעים לידיהם של ילדים - דבר המביא לטרגדיות.

הנושא, שלא יורד מהכותרות, יהיה גם הפעם חלק ממסע הבחירות לנשיאות ארה"ב. הרפובליקני ג'ון מקיין ידוע בתמיכתו בזכות לשאת נשק ואילו אובמה מתנגד לכך ותומך בפיקוח הדוק יותר.