פולין: נתגלה ה"אבא" של הטירנוזאור רקס

שם: "הדרקון". אורך: 5 מטר. אורך שיניים: 7 ס"מ • זן חדש של דינוזואר נמצא בחפירות בפולין • חוקרי המאובנים מעריכים כי מדובר באב קדמון של הטירנוזאור רקס המפורסם

(34 שניות)

חוקרי מאובנים שחפרו במפעל לבנים בדרום פולין, מצאו שרידים של זן חדש של דינוזאור, שלטענתם היה אב קדמון של ה"טירנוזאור רקס".

הדינוזאור הטורף, שקיבל את השם הזמני "הדרקון", חי לפני כ-200 מליון שנים. כך הסביר לסוכנות הידיעות אחד החוקרים, הד"ר תומאש סוליי מהאקדמיה הפולנית למדעים. אורכו היה חמישה מטרים, הוא התהלך על 2 רגליים, ושיניו הגדולות הגיעו לאורך של עד 7 סניטמטרים.

"זהו סוג חדש לגמרי של דינוזאור, שלא הכרנו לפני כן" סיפר סוליי בהתרגשות. "אף אחד אפילו לא ציפה לגלות שפרטים מקבוצת הטי-רקס חיו בתקופה ההיא, כך שהדבר נותן לנו מידע חדש לגבי כל האבולוציה של הקבוצה הזאת"

שרידיו של הדינוזאור נחפרו באתר ששימש כמפעל ליצור לבנים בכפר לישוביץ', המרוחק כ-200 ק"מ מוורשה. הפלאונטולוגים ימשיכו לבחון את העצמות ולתעד לפרטי פרטים את הגילוי לפני שיחליטו איזה שם קבוע יוענק לדינוזאור החדש. הד"ר סוליי אמר כי ב-7 באוגוסט יוצגו הממצאים בלישוביץ'.

באותו המקום בו נמצא הדינוזאור מצאו החוקרים גם מאובן של דיצינודון – זוחל קדום ממנו התפתחו זנים של יונקים. "אנחנו כמעט בטוחים שה'דרקון' צד חיות כמו הדיצינודון הצמחוני הזה, שהיה נראה כמו היפופוטם, רק קטן יותר" הסביר סוליי.