אחמדיניג'אד הודיע: איראן לא תסוג מזכויות הגרעין שלה

האולטימטום שהציבו מעצמות המערב לאיראן הסתיים היום ואחמדיניג'אד הודיע, בפרסום רשמי כי לארצו שמורות זכויות הגרעין. הנשיא האיראני אמר את הדברים לאחר פגישתו עם נשיא סוריה בשאר אסד. בארה"ב איימו כי על איראן יוטלו סנקציות נוספות אם תדחה את הצעת המעצמות

איראן לא תסוג מזכויותיה לגרעין כלל - כך הודיע הודיע הערב (שבת) נשיא איראן מחמוד אחמדיניג'אד. הנשיא האיראני אמר את הדברים בהודעה שפורסמה באתר הנשיאותי לאחר שיחות שניהל עם נשיא סוריה, בשאר אסד, המבקר בטהרן.

היום הסתיים האולטימטום שהציבו מעצמות המערב לאיראן לקבל את חבילת התמריצים שהוצעה לה ולהפסיק את תוכנית הגרעין ואת העשרת האורניום . בארצות הברית איימו כי יוטלו על איראן סנקציות נוספות אם תדחה את הצעת המעצמות.

הנשיא הסורי בשאר אסד הגיע לביקור בן יומיים בטהראן. במהלך הביקור צפוי אסד לדון עם הנשיא האיראני על המצב האזורי ולעדכנו בתוצאות ועידת מדינות הים התיכון שהייתה בפריס באמצע חודש יולי. אסד מביא עימו, ככל הנראה, איגרת מהצרפתים שמטרתה לקרב בין ההשקפות של שני הצדדים בנושא הגרעין. כלי התקשורת באיראן הטילו איפול על תוכן ביקורו של אסד.

דובר הבית הלבן אמר כי חבילת התמריצים נדיבה מאוד ואם זו תידחה יהיו לכך תוצאות שליליות. מנגד, הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר כי לא יכריז שאיראן החמיצה את המועד, אם לא תשיב להצעת המעצמות בנושא תוכנית הגרעין. "אם זה לא יהיה בשבת אלא בשבוע הבא, לא נעשה מזה סיפור גדול", אמר גורם באיחוד.