בכיר בחיזבאללה: אנו חזקים מאי פעם

נביל קאוק, מפקד גזרת הדרום בלנון אומר בראיון לעיתון הבריטי "הטלגרף" כי חיזבאללה מוכן לאפשרות של מלחמה נוספת נגד ישראל • "אם נהיה חלשים ישראל לא תהסס לפתוח במלחמה נגדנו", אמר • במקביל אישרה ועדת שרים לבנוניים טיוטת החלטה המכירה בזכותו של חיזבאללה להשתמש בכל האמצעים כדי לשחרר את חוות שבעא והכפר רג'ר

מפקד גזרת דרום לבנון בארגון חיזבאללה, נביל קאוק, אומר בראיון לעיתון הבריטי "הטלגרף" כי "הארגון חזק כעת מאי פעם ומוכן לעוד עימות עם ישראל". קאוק התייחס לקשר בין חיזבאללה ואיראן ואמר כי "איראן היא כמו הוותיקן עבור כל בני העדה השיעית. אנו גאים הידידות שלנו עם איראן וסוריה".

קאוק אמר עוד כי "ההתנגדות חזקה מאשר בעבר, וזה משאיר את האפשרות למלחמה עם ישראל פתוחה. אם נהיה חלשים, ונפגין זאת, ישראל לא תהסס ותפתח במלחמה נגדנו. חיזבאללה חזק, וזה מה שעוצר את ישראל מלפתוח במלחמה. אנו לא נלחמים מחוץ לגבולותינו, אלא מגיבים לתוקפנות על אדמתנו".

ובתוך כך, ועדת שרים לבנונית אישרה אתמול את טיוטת החלטה שעל פיה לחיזבאללה יש את הזכות להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו, על מנת לשחרר את השטחים שנמצאים בשליטת ישראל, ביניהם חוות שבעא. טיוטת ההסכם תובא לאישור הפרלמנט הלבנוני בשבוע הבא. הקבינט הלבנוני צפוי לאשר את ההצעה בטרם תובא לאישור סופי.

במסמך נכתב: "אנו מכירים בזכותה של לבנון, תושביה וההתנגדות להשתמש בכל האמצעים הנדרשים כדי לשחרר את חוות שבעא והכפר רג'ר".