ת"א: 3,000 איש נדחסו לאומן 17

המשטרה סגרה את מועדון האומן 17 בתל אביב לאחר ששוטרים שהגיעו למקום גילו כי הבעלים הכניסו למסיבה כ - 3,000 איש, פי 4 מהמותר ברישיון העסק. השוטרים הגיעו למועדון לאחר שאזרחים התקשרו למוקד 100 והתלוננו כי אין להם חמצן והם פוחדים להימחץ על ידי ההמון

משטרת מחוז תל אביב סגרה הלילה (רביעי) את מועדון האומן 17 לאחר ששוטרים שהגיעו למקום נדהמו לגלות כי למקום הוכנסה כמות אנשים שהייתה פי 4 מהמותר.

השוטרים הוזעקו למועדון לאחר שאזרחים התקשרו מתוך המתחם למוקד החירום המשטרתי, מוקד 100, וביקשו מהשוטרים לבוא לחלץ אותם. האזרחים סיפרו למוקדנית המשטרה כי הם נחנקים והם פוחדים להימחץ למוות וכי הם אינם יכולים לגשת ליציאה. אזרחים אחרים התקשרו והתלוננו כי אין להם חמצן והם עומדים להתעלף.

כאשר הבחינו השוטרים בכמות הבליינים הגדולה שבמקום, ולאחר שסברו כי יש סכנה ברורה ומיידית לחיי האזרחים, הורו באופן מיידי לבעלי המקום על סגירת המסיבה, לא לפני שלמקום הוזעקו ניידות משטרה נוספות ומספר אמבולנסים מחשש שבשעת היציאה יתרחש אסון.

בעקבות האירוע נעצר אחד מבעלי המועדון, נחקר ולאחר זמן קצר שוחרר בתנאים מגבילים. במשטרה מדגישים כי הם רואים בחומרה את הפרת תנאי רישיון העסק. "מדובר בהפרת תנאים שמסכנת את בטיחות הציבור. היינו יכולים לעמוד לפני אסון גדול בו היו הבליינים משלמים בנפשם", אמר קצין במחוז תל אביב. יש לציין כי ברישיון העסק המקורי ניתן להכניס כ – 700 בליינים בלבד, ובמשטרה מעריכים כי הלילה נכחו במקום 3,000 איש.