מועלם: נפתח שגרירות בביירות

שר החוץ הסורי נפגש עם נשיא לבנון מישל סולימאן, השניים סיכמו כי סולימאן ייפגש בדמשק עם נשיא סוריה בקרוב. מועלם אמר עוד כי "אנו נפתח מחדש את השגרירות שלנו בביירות, ואני מניח שהלבנונים יפתחונציגות כלשהי בדמשק"

נשיא לבנון החדש, מישל סולימאן, ייצא בקרוב לדמשק שם ייפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד - כך סיכם היום (שני) שר החוץ הסורי, וואליד מועלם, עם סולימאן.

מועלם, הנמצא בסבב פגישות בביירות אמר עוד כי "אנו בדמשק מצפים לביקורו של הנשיא סולימאן בהזדמנות הראשונה האפשרית. חידוש היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות וכינון מחדש של נציגויות במדינות אלו - עומדים על הפרק".

"אני לא יודע אם הלבנונים ירצו לפתוח שגרירות או לשמור על יחסים דיפלומטיים בדרג נמוך יותר, אבל אנחנו החלטנו שאנו נפתח מחדש את שגרירות סוריה בביירות", אמר מועלם. אם סוריה תפתח נציגות דיפלומטית - המהלך יהווה הכרה בעצמאותה של לבנון.

סוריה שלטה בלבנון כמעט שלושה עשורים, עד אשר רצח ראש הממשלה לשעבר, חרירי, הצית סערה בלבנון ומחוצה לה אשר הביאה בסופו של דבר לנסיגת הכוחות הסוריים מהמדינה. לדמשק עדיין יש בני ברית חזקים בביירות, המרכזי שבהם - חיזבאללה שצורף לאחרונה לממשלת האחדות החדשה, בה יש לו זכות וטו על החלטותיה.