אולמרט למזוז: פתח בחקירת הדלפות העדויות

ראש הממשלה, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לפתוח בחקירה בעקבות ההדלפות מחקירותיו • פרקליטו של אולמרט, אלי זהר, שלח את הבקשה למזוז ובה נכתב, כי "ההדלפות בכלי התקשורת לגבי חקירותיו של אולמרט עברו כל גבול" • גורמים בסביבתו של רה"מ מאשימים בהדלפות את המשטרה והפרקליטות • מוקדם לכן קראו פרקליטיו של אולמרט לפרקליט המדינה לפעול למיגור תופעת ההדלפות

(2:02 דק')

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פנה היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לפתוח בחקירה בעקבות ההדלפות מחקירותיו. פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, שלח את הבקשה ליועץ המשפטי ונימק את ההחלטה בכך ש"ההדלפות בכלי התקשורת בחקירותיו של אולמרט עברו כל גבול", כהגדרתו.

פרקליטו של אולמרט התייחס במכתבו לפרסום התמליל המלא של חקירתו הראשונה של ראש הממשלה בעיתון מעריב אמש ולפרסום התמליל המלא של חקירתו השנייה והפעם בעיתון ידיעות אחרונות. עוד הוסיף כי בעיתון זה פורסם תמליל ההודעה שנגבתה מבנו של ראש הממשלה, שאול. לדבריו, ההדלפות בחקירה עברו כל גבול וקרא ליועה"מ לפתוח בחקירה רשמית לאיתור הגורם או הגורמים המדליפים.

בסביבתו של ראש הממשלה כבר יודעים להצביע על האשמים בהדלפות העדויות ומאשימים את המשטרה והפרקליטות. אמיר דן, יועץ התקשורת של רה"מ, אמר לפני זמן קצר: "מדובר בהדלפות מגמתיות שנועידו לפגוע בראש ממשלה מכהן. ככל שהגירסה של הפרקליטות והמשטרה הולכת וקורסת בבית המשפט, כך ההדלפות בחוץ גוברות כדי להסוות את הקריסה של הגירסה".

מוקדם לכן, קראו פרקליטיו של ראש הממשלה לפרקליט המדינה לפעול למיגור תופעת פרסום העדויות. עורך הדין נבות תל צור התייחס להדלפות. "ביומיים האחרונים אנו עדים לפרסומים חסרי תקדים של עדויות ראש הממשלה בחקירה", אמר. "אנו רואים קשר ישיר בין מה שקורה באולם לבין עוצמת הפרסומים. יש שם תשובות של נחקרים אחרים, כולל ראש הממשלה. אנו קוראים לפרקליט המדינה לעשות מעשה ולהפסיק את התופעה הזו".

בתגובה אישר לדור כי אכן מדובר ב"תופעה חמורה ביותר". "אני מקווה שינקטו הצעדים ויתגלה מי מסר את החומרים לתקשורת. אם יתברר מי המדליפים יינקטו כל הצעדים", אמר.

לדור הטיל ספק בכך שלהדלפות אחראים גורמים במשטרה או בפרקליטות. "אין לי שום סיבה לחשוד שהחומרים הגיעו מדי עובדי ציבור ואיני מעלה על דעתי שההגנה מסרה אותה". לדור הוסיף ואמר כי "החומרים שהודלפו על מנת לפגוע בחקירה נמצאו לא רק בידי המשטרה, לא רק בידי הפרקליטות, אלא גם בידי צוות ההגנה והדוברים של ההגנה, ואין לי מושג כרגע, ואני מקווה שכן יהיה מושג, איך הם הודלפו".