החופשה של זאב רוזנשטיין מגיעה לעליון

בעקבות החלטת השופטת עדנה ארבל, יקיים העליון דיון תקדימי בהרכב של שלושה שופטים בעתירתו של האסיר. רוזנשטיין דורש לאפשר לו לצאת לחופשות מהכלא

סוגיית החופשות של העבריין זאב רוזנשטיין צפויה לעלות בצעד תקדימי לדיון בבית המשפט העליון, בהרכב של שלושה שופטים. הדיון יתקיים בעקבות החלטתה של השופטת עדנה ארבל, לקבל את הערעור שהגיש עורך דינו של רוזנשטיין, מוטי כץ. זוהי הפעם הראשונה שנושא מסוג זה נדון בהרכב האמור בעליון.

רוזנשטיין מוחה כנגד אי הסכמת שירות בתי הסוהר לאפשר לו לצאת לחופשות מהכלא, מאז שובו לארץ ממיאמי. לפני כחודש דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתו לצאת לחופשה, ובתגובה הוא ערער על ההחלטה לעליון. רוזנשטיין טען באמצעות עורך דינו כי אין להעניש אותו עונש כפול ולמנוע ממנו את הזכות לצאת לחופשה, גם אם הדבר כרוך בהצבת שמירה ומימונה מכיסו הפרטי.

העבריין נעצר בנובמבר 2004, בתום חקירה משותפת של משטרת ישראל ורשות הסמים האמריקנית, שכללה גיבוש ראיות נגדו בגין סחר בסמים. ערעורו נדחה, והוא הוטס במארס 2006 לארצות הברית להמשך ההליכים המשפטיים נגדו. לאחר תקופת מעצר בכלא האמריקני התקבלה עסקת הטיעון, שבמסגרתה הוא הודה בהברחת 700 אלף כדורי אקסטזי לאמריקה, ובתמורה נגזרו עליו 12 שנות מאסר.