דיווח: חיזבאללה שוב דורש שחרורם של אסירים פלסטינים

דרישת הארגון עשויה לדחות את קיומה של עסקת חילופי שבויים בין ישראל לחיזבאללה. הממונה על המשא ומתן, עופר דקל עידכן את ראש הממשלה בדרישת הארגון בהתייעצות ביטחונית שנערכה מוקדם יותר היום. בדיון נטלו חלק שר הביטחון אהוד ברק, ראשי מערכת הביטחון וכן השליח המיוחד לנושא השבויים והנעדרים אילן בירן

(51 שניות)

הממונה על המשא ומתן עופר דקל אמר אתמול (ראשון) לראש הממשלה אהוד אולמרט כי חיזבאללה שוב דורש לשחרר גם אסירים פלסטינים כחלק מעסקת חילופי השבויים בין הארגון לישראל. התנאי החדש שהציב חיזבאללה עשוי לדחות את ביצוע עסקת החילופין.

דקל אמר את הדברים לראש הממשלה בהתייעצות הבטחונית בנושא עסקת השבויים שקיים ראש אולמרט בהשתתפות שר הביטחון אהוד ברק, ראשי מערכת הביטחון והשליחים המיוחדים לנושא השבויים והנעדרים עופר דקל ואילן בירן.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי ההתייעצות עסקה באלדד רגב אהוד גולדווסר וגלעד שליט וכן עלה בדיון עניינו של הנווט הנעדר רון ארד. בתום הדיון הוחלט על הדרכים להאיץ את המשא ומתן לשחרורו של שליט ולהמשיך את הדיאלוג מול המתווך מטעם מזכ"ל האו"ם בנוגע להחזרתם של רגב וגולדווסר לישראל.

הידיעות על כך שחיזבאללה החליט להוסיף לעסקה ברגע האחרון דרישה לשחרורם של מאות אסירים פלסטינים יוצאת בשעות האחרונות מלשכתו של ראש הממשלה - ואולם בישראל היו בטוחים שעסקת חילופי השבויים כבר סגורה.

יתרה מכך - גם בכלי התקשורת בלבנון לא היה כל פרסום ברוח זו - ויתכן שהמידע הזה קשור במשהו לטיב המידע שישראל רוצה לקבל על רון ארד.

בסוף השבוע דיווח העיתון הלבנוני "א-נהאר" דיווח מפי מקורות בכירים בביירות, כי עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחיזבאללה עשויה להתעכב - במידה וישראל תמשיך לדרוש מחיזבאללה למסור לה מידע על גורלו של הנווט השבוי רון ארד. גורמים מדיניים בירושלים אמרו לגלי צה"ל, כי במסגרת ההסכם יעביר חיזבאללה לישראל דוח על גורלו של ארד, אך הוסיפו כי לא צפויים להיות בו פרטים חדשים שאינם ידועים לישראל.