קסאמים: הגרסה האמריקאית

הוועד היהודי-אמריקאי הכין תשדיר רדיו למען שדרות, בו ממחישים לאמריקאים מהן 15 שניות למצוא מקלט מפני התקפת רקטות. תחנת הרדיו של הניו יורק טיימס פסלה את התשדיר בטענה ש"יעורר פניקה בציבור". למאות תחנות של CBS דווקא לא היתה שום בעיה

תחנת הרדיו WQXR שבבעלות עיתון ה"ניו יורק טיימס" סירבה לשדר תשדיר של הוועד היהודי אמריקאי, הממחישה את ירי הקסאם על שדרות.

בתשדיר מבקש מהמאזינים דייויד האריס, ראש הוועד בארצות הברית, לדמיין 15 שניות למצוא מקלט. "15 שניות לאתר את ילדיכם, לעזור לקרובים מבוגרים, לעזור לנכה למצוא מקלט". בהמשך הפרסומת סופר האריס את 15 השניות לאחור, בסופן הוא מכריז על נפילת הרקטה. "זה מה שהישראלים חווים מדי יום", הוא אומר.

טום ברטונק, נשיא הרדיו של הניו יורק טיימס הסביר את דחיית התשדיר: "לדעתי, כמה אלמנטים בתשדיר הזה הם מחוץ לגבולות הסביר. פתיחת התשדיר אינה מבהירה שמדובר באזור שמחוץ לתחום מאזינינו". בהמשך הודעת הדחייה מסביר ברטונק, כי תשדיר שכזה עלול לעורר פניקה בקרב ציבור המאזינים.

האריס משדר מדי שבוע תשדיר בן דקה במאות תחנות רדיו השייכות לרשת CBS בכל רחבי ארצות הברית. בתחילת השנה הורחבה התפוצה גם לתחנת הרדיו של הניו יורק טיימס. זו הפעם הראשונה שתשדיר של האריס נפסל. ערוצי הרדיו של CBS משדרים את התשדיר, שנקנה כזמן פרסומת לכל דבר, ללא בעיה. אתם מוזמנים לשפוט בעצמכם.