"טילטלה בעוצמה והכריחה לאכול צואה"

בעוד בנה בן השלוש וחצי מאושפז בבית חולים ומוגדר כצמח, כתב אישום בן 18 סעיפים הוגש נגד האם מירושלים שהתעללה בשמונת ילדיה כחלק מ"תיקון". על פי כתב האישום, האם וחבריה היכו את הילדים, טילטלו אותם בעוצמה, הכריחו אותם לאכול צואה והצמידה לגופם תנור חשמלי

(2:05 דק')

כתב אישום חמור, הכולל לא פחות מ-18 סעיפים, ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו אתמול (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אם בת 38, תושבת העיר, שהתעללה בשמונת ילדיה יחד עם מספר חברים.

האישה ביצעה את המיוחס לה בהשפעת רב, שהורה לעשות בילדים "תיקון". בעקבות ההתעללות המחרידה, מאושפז עדיין אחד הילדים, בן שלוש וחצי בלבד, בבית החולים "הדסה עין כרם" ומוגדר צמח.

על פי כתב האישום, לפני מספר שנים הכיר בעלה לשעבר של האישה את ליאור חן, והחל ללמוד יחד עמו ועם מספר גברים נוספים לימודי קודש ולפקוד קברי צדיקים, כשחן מתפקד כמנהיג הקבוצה. אחרי שהנאשמת התגרשה מבעלה ועברה לגור אצל אמה, עברו חברי הקבוצה לגור עמה.

מכיוון שהתקשתה בגידול הילדים פנתה לרב, שהמליץ לה לבצע בילדים "תיקונים", כדי "להוציא מהם את המזיקים". משמעות התיקונים על פי כתב האישום היו טלטול, הכאה, כפיתה, שריפה איברים, האכלה בצואה ועוד.

על פי כתב האישום, האם וחבריה טילטלו את הילדים בעוצמה, היכו אותם בפניהם והכריחו אותם לאכול צואה ולשתות מים מהאסלה. במקרה אחר הצמידה האם לגופו של אחד הילדים תנור חשמלי ובמקרה נוסף הכניסה את אחד הילדים למזוודה לזמן ממושך.