ח"כ סער: שרת החינוך חיה בסרט וכדאי שתחזיר אותו

ביומה ה-44 של שביתת המורים, אומר ח"כ סער, שיזם את העוצמה לפיטורי תמיר, כי היא לא מתפקדת ומנותקת מהמציאות. שר החינוך לשעבר, יוסי שריד: החינוך הוא הביטחון האמיתי, אבל הציבור אדיש. ח"כ ברוורמן: אולמרט צריך להכריז שאנאוליס היא במקום השני אחרי החינוך. עשרות מורים הפגינו מול משרדי הממשלה בת"א

ח"כ גדעון סער (ליכוד) אמר הבוקר כי שרת החינוך, יולי תמיר, "חיה בסרט". בראיון ל"רדיו ירושלים" אמר סער, מיוזמי העצומה בכנסת לפטר את תמיר, כי היא אינה מתפקדת ולא מגלה מנהיגות ומעורבות. עשרות מורים הפגינו בדרך בגין בתל אביב, מול משרדי הממשלה, ביומה ה-44 של השביתה.

בתגובה לעצומה הקוראת לפיטוריה, עליה חתמו 40 חברי כנסת, אמרה תמיר כי "אם מדובר רק ב-40 ח"כים שמתנגדים לי, אז זה סימן ש-80 הנותרים מביעים את תמיכתם". עם זאת, סער אמר כי "אין חבר כנסת אחד שלא אמר לנו שאנחנו צודקים". לדבריו, "יש מתקנים של בלוקבאסטר וכדאי שהיא תחזיר את הסרט שהיא חיה בו".

שר החינוך לשעבר, יוסי שריד, התייחס למשבר בחינוך ואמר כי "אני מרגיש כאילו האחריות היא גם עלי". בראיון ל"רדיו ללא הפסקה" אמר שריד כי "המערכת נכשלה בנקודה מאוד ברורה והיא נמצאת בתהליך מתמיד ומחריף של הידרדרות". עם זאת, הצהיר כי לא היה חותם על העצומה, בין היתר מאחר שח"כ רונית תירוש (קדימה), שהובילה אותה יחד עם סער, "היא אחת האחריות למצב הקטסטרופלי של החינוך". הוא הוסיף כי הציבור אדיש למצב החינוך וכי "החינוך זה הביטחון ושר החינוך הוא שר הביטחון האמיתי".

ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה) נדרש אף הוא לנושא החינוך ואמר כי "אולמרט צריך להגיד - אנאפוליס היא במקום השני והחינוך הוא במקום הראשון". בראיון ל"רדיו ירושלים" אמר ברוורמן כי "דבר ראשון שאולמרט צריך לעשות כשהוא חוזר מאנאפוליס, הוא לזמן אליו את שר האוצר, רוני בר-און, לדאוג לתוספת קטנה למורים ולסיים את השביתה". בתוך כך, הציע מתווה של חמישה שלבים לחיזוק החינוך, בתוכו - שיפור שכר המורים ומעמדם, מתן סמכות למנהלי בתי הספר ושיפור מסלולי הכשרת המורים.