לוחמי גולני לשמעון פרס: "אנו מרגישים תחושת נבגדות"

פרסום ראשון: עשרות לוחמים שיגרו מכתב לנשיא המדינה, בו הם מוחים נגד הכוונה לשחרר אסירים פלסטיניים כמחווה לאבו מאזן. "כואב לשמוע שכאשר אנו עוצרים מחבלים ישנם אחרים המשתחררים", כותבים הלוחמים. "ישנה פגיעה מורלית המעיבה על הרצון ותחושת השליחות הקיימים אצלנו"

(2:21 דק')

עשרות לוחמים באחד הגדודים המבצעיים של גולני שיגרו היום (שני) מכתב מחאה חריף לנשיא המדינה שמעון פרס, בו הם מבקשים ממנו שלא לאשר את שחרור האסירים הפלסטיניים, המיועד להתבצע במסגרת המחוות של ישראל לפלסטינים על רקע ועידת אנאפוליס.

"ברצוננו להעלות לתודעה הציבורית את הרגשתנו בימים האחרונים", כותבים הלוחמים לנשיא. "אנו מרגישים תחושת נבגדות גדולה כאשר נראה שעבודתנו, בה נפצעו כמה מחברינו, היא לפעמים לחינם. כואב לשמוע שכאשר אנו עוצרים מחבלים ישנם אחרים המשתחררים. כאשר אנו מחרימים אמצעי לחימה, ישנם אמצעי לחימה אחרים המסופקים. מעבר לפגיעה הביטחונית בנו, ישנה גם פגיעה מורלית המעיבה על הרצון ותחושת השליחות הקיימים אצלנו לאורך כל הדרך".

בסוף מכתבם דואגים לוחמי גולני לציין, כי אין כוונתו של המכתב להביע דעה פוליטית זו או אחרת. "זוהי רק בקשה להעלות לתודעה הציבורית מה אנו, הלוחמים בשטח, מרגישים", הם מסכמים.