חמאס: ישראל וארה"ב רוקמות מזימות לחיזוק אבו-מאזן

בתגובה להחלטת הממשלה להעביר 25 שיריונית לפתח בגדה המערבית, אמר פאוזי ברהום כי מדובר בקנוניה של ארה"ב וישראל הרשות הפלסטינית. לדבריו, רייס, לבני וברק מחמשים את פתח כדי שיילחם בחמאס

"זאת לא הפעם הראשונה שישראל וארה"ב רוקמות מזימות עם הרשות הפלסטינית כדי לחזק את יו"ר הרשות אבו מאזן", כך אמר אתמול (רביעי) פאוזי ברהוּם, דובר תנועת החמאס, בתגובה להחלטת ראש הממשלה אהוד אולמרט להעביר 25 שיריוניות לפתח בגדה המערבית.

לדברי ברהום, "קונדוליסה רייס, אהוד ברק וציפי לבני הכריזו בעבר שהם לא מכירים בחמאס, ולכן יפעלו כדי לחמש את פתח במטרה לעמוד מול הארגונים הפלסטיניים. גם אבו מאזן ביקש לאחרונה שחרור אסירים ונשק והוא קיבל את זה לידו, ולכן זאת ההוכחה כי מדובר בקנונייה אחת גדולה".

בהתייחסו לוועידת אנאפוליס אמר ברהום כי "רעיון הוועידה צמח בראשם של הישראלים בתיאום עם הוראות הממשל האמריקני. מטרות אנאפוליס ישרתו רק את ישראל וארה"ב ולא את הפלסטינים. בוש בעצם מזמין את כל מדינות ערב כדי להציג בפניהן את ישראל ולדרוש שיכירו בה, וזה אומר בעצם – לדרוך על הפלסטינים".

עוד אומר ברהום כי "ועידת אנאפוליס היא חלום ורוד של הפלסטינים ומדינות ערב, שעוד יתנפץ להם בפנים. משתתפי הוועידה חושבים שלאחריה ישררו שלום ורווחה במזרח התיכון, אך בעצם הוועידה הזאת לא תתן ולו זכות אחת לקיום העם הפלסטיני. את הוועידה ינסו לא לשכוח גם בעוד 15 שנה אבל אנאפוליס היא המשך של אוסלו וכישלון השלום".

"המטרה הסודית של ישראל בוועידה הזאת היא 'לוותר' על זכויות הפלסטינים, ולגרש את ערביי ישראל לתוך הגדה המערבית ורצועת עזה. ישראל תעשה זאת בתחכום ובכך תצליח להערים על אבו מאזן. ליו"ר הרשות, שנמצא רחוק מאוד ומנותק מעמו, אין אפשרות לסרב או לקבל את ההצעות כי הוא נתון ככלי בידי האמריקנים".