רן ארז: אין שום מו"מ. אנחנו מחכים שאולמרט יתעשת

יו"ר ארגון המורים אמר כי עצרת ההמונים בכיכר רבין היא "אבן דרך לקראת הסכם לקידום מערכת החינוך". לדבריו, הקריאה הערטילאית של אולמרט למורים על דפי העיתון אינה פגישה. שרת החינוך: בשבועות האחרונים חלה התגמשות של ארגוני המורים ומחויבות של ראש הממשלה לקפיצת מדרגה להשקעות בחינוך

"העצרת בכיכר רבין היא עוד אבן דרך לקראת סגירת הסכם למען קידום מערכת החינוך ועתיד הילדים במדינה", כך אמר הבוקר יו"ר ארגון המורים, רן ארז. בראיון ל"רדיו ירושלים" אמר ארז כי "כרגע אין שום משא ומתן, אבל אנחנו פתוחים לכל דיון בכל יום ובכל שעה ומצפים שראש הממשלה יתעשת ויבוא לדבר איתנו, כי המשבר האמיתי הוא כאן ולא באנאפוליס".

עשרות אלפי בני אדם השתתפו בעצרת הההזדהות עם המורים השובתים, שנערכה אמש בכיכר רבין בתל אביב. בנאום נרגש שנשא ארז, אמר כי "האדמה רועדת והר הגעש הזה יתפרץ". לדבריו,
"אנחנו יוצאים למאבק חברתי למען מדינת רווחה... זה המאבק שלנו וחבל שהממשלה לא מבינה זאת".

"אני לא יודע עם העצרת תורמת למשא ומתן", אמר ארז, "כי הממשלה תמיד מתייחסת לכך כהוצאת קיטור לאחריה אנשים ירגעו. הפעם הם טועים. העצרת מעידה על תנועה בעם - 70% מתושבי המדינה תומכים במאבק, כי הם הבינו שהחינוך הוא עתיד המדינה. חבל שהממשלה עדיין לא מבינה זאת. המאבק הזה הוא מאבק על עתידנו במזרח תיכון".

בהתייחסו למכתב שפרסם אולמרט למורים ב'ידיעות אחרונות', אמר ארז כי "מילים יפות בעיתון הן לא הסכם וקריאה ערטילאית זאת לא פגישה". לדבריו, באנו לפגוש אותו (את אולמרט) וכל מה שהוא עשה זה לשלוח לנו שומר עם כוס מים. יש הבדל בין מה שפוליטיקאי אומר למה שהוא עושה".

ארז סיפר כי ארגונו מקיים שיתוף פעולה עם ארגון המורים האמריקני, ש"יזכירו לאולמרט במהלך ביקורו באנאפוליס שהמשבר האמיתי הוא לא שם".

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה בראיון לגלי צה"ל כי בשבועות האחרונים חלה התגמשות של ארגוני המורים ומחויבות של ראש הממשלה לקפיצת מדרגה להשקעות בחינוך. לדבריה, "אני מרגישה צורך להזדהות עם המורים כל העת, המאבק שלהם לשיפור מערכת החינוך הוא גם המאבק שלי ושל ממשלת ישראל". בתוך כך, הוסיפה כי "אני השרה הראשונה שהביאה את שכר המורים לראש סדר העדיפויות ולתקצב אותו ב-5 מיליארד ש"ח, אבל שכר בלבד לא יעשה את השינוי. אני חושבת שהמאבק הזה כמו שהוא מתנהל על פתרון הסכסוך, לא ניתן לפתור אותו ברגע אחד".

טרם פתיחת העצרת בתל אביב, אמר החשב הכללי לאוצר, אלי כהן, כי "יש לנו הרבה סימפטיה למפגינים, בלי רפורמה לא נשיג שום דבר ואני מקווה שבימים הקרובים זה יסתיים". כהן רמז בדבריו כי ארגון המורים אחראי להתמשכות השביתה ואמר כי "ברגע שצד שני מחפש דרכים וסקופים וכל מיני טיזרים תקשורתיים ולא מנהל משא ומתן, זאת התוצאה". בתוך כך, הוסיף כי "הגיע הזמן שאחרי ההפגנה נשב ביחד וננהל משא ומתן ונחזיר את התלמידים לבית הספר. צריך לשבת ולגמור את זה בלי צווי מניעה".