"איראן צדקה לאורך כל הדרך"

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר כי בזכות דוח סבא"א מוכחת צדקתה של האומה האיראנית ושל התנגדותה לשתף פעולה עם הקהילה הבינלאומית, שהטיחה בה אשמות שווא. ארה"ב הגיבה לדוח ואמרה כי איראן ממשיכה לתת תשובות חלקיות ולהתריס נגד המערב

"אנו מברכים על כך שהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ממלאת את תפקידה, ועם פרסום הדוח העולם יראה שהאומה האיראנית צדקה לאורך כל הדרך, וכי ההתנגדות שלנו הייתה מוצדקת" דך אמר אתמול (חמישי) מחמוד אחמדינג'אד בנוגע לפרסום דו"ח הסוכנות הלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א).

הממונה על מדיניות הגרעין של איראן, סעיד ג`לילי, אמר כי דוח סבא"א שפורסם בצהרים הסיר את חששות המערב באשר לתוכניתה הגרעינית של איראן. לדברי ג`לילי, הדוח הראה כי האשמות המערב נגד כוונותיה של איראן היו חסרות בסיס. "הדוח מראה בצורה ברורה שרוב אי הבהירויות הוסרו" אמר ג'לילי במסיבת עיתונאים.

עוד הוסיף ג'לילי כי לאור מסקנות הדוח, על המערב לחדול מלהטיח האשמות חסרות בסיס נגד איראן, והוסיף כי "אם ארה"ב תאשר סבב שלישי של סנקציות, זה ישפיע על שיתוף הפעולה עם האו"ם". לדבריו, "איראן לא תנטוש את זכויותיה בשל האיום בסנקציות".

גורמים בוושינגטון הגיבו גם הם על דוח סבא"א, ואמרו כי איראן ממשיכה לתת תשובות חלקיות בנושא תכנית הגרעין שלה. עוד הוסיפו כי איראן ממשיכה להתריס נגד הקהילה הבינלאומית כל עוד היא מעשירה אורניום.