הסופר דוד גרוסמן סירב ללחוץ את ידו של אולמרט

במהלך טקס לקבלת פרס "א.מ.ת" בירושלים, נמנע גרוסמן ללחוץ את ידו של אולמרט. גרוסמן שכל את בנו אורי במלחמת לבנון השנייה ומתח ביקורת חריפה על הממשלה ועל העומד בראשה. בנאום שנשא בשנה שעברה בטקס לציון 11 שנה לרצח רבין, אמר כי "אין מלך בישראל. ההנהגה שלנו חלולה"

הסופר דוד גרוסמן, ששכל את בנו במלחמת לבנון השנייה, סירב אמש (רביעי) ללחוץ את ידו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במהלך טקס בירושלים. גרוסמן, שקיבל פרס מטעם קרן "אמ.ת.", מתח בשנה שעברה ביקורת חריפה על הממשלה ועל העומד בראשה.

בנאום נוקב שנשא גרוסמן בטקס לציון 11 שנים לרצח ראש הממשלה, יצחק רבין, אמר גרוסמן כי "המציאות בישראל נראית כמו פרודיה גרועה, ובימים אלה אין מלך בישראל כשההנהגה הצבאית והמדינית שלנו חלולה". לדבריו, "מנהיגי ישראל אינם מסוגלים לחבר את הישראלים לזהותם".

בהתייחסו לאולמרט, אמר גרוסמן: "מתי ראש הממשלה הגה לאחרונה רעיון כדי לפתוח לישרלאים אופק חדש? מתי הוא יזם מהלך חברתי, תרבותי או ערכי ולא רק הגיב בתזזיתיות למהלכים שכפו עליו האחרים? אהוד אולמרט, אני לא אומר את הדברים מתוך רגשות זעם. חיכיתי די כדי שלא להגיב או להגיב מתוך דחף של רגע. ודאי שאני שרוי בצער יותר משאני כועס וכואב לי מה שאתם מעוללים לארץ הזאת. האמן לי, הצלחתך חשובה לי כי עתיד כולנו תלוי ביכולת שלך לקום ולעשות מעשה".

סמ"ר אורי גרוסמן, בנו של הסופר, נהרג בלבנון ב-12 באוגוסט 2006. בהודעה שפורסמה מטעם המשפחה לאחר מותו, נכתב כי הוא "הגיע לשריון והגשים את שאיפתו להיות מפקד טנק. עמד להשתחרר בנובמבר הקרוב, לצאת לטייל בעולם ואחר כך ללמוד תיאטרון".

נאומו של גרוסמן בטקס לזכר רצח רבין (22:31 דקות)