עזה: הפרלמנט התכנס לראשונה מאז השתלטות חמאס

ראש הממשלה הפלסטיני המודח, איסמעיל הנייה, אמר כי כינוס הפרלמנט הוא צעד להשבת הדמוקרטיה בעזה. בישיבה השתתפו 28 חברי פרלמנט מתוך 132 וטענו כי הם מייצגים 35 מחבריהם העצורים בישראל. בפתח אמרו כי המהלך אינו חוקי וכי לא הוזמנו להשתתף בדיון

ממשלת חמאס התכנסה הערב (רביעי) בעזה, לראשונה מאז השתלטות הארגון על הרצועה לפני כארבעה חודשים. ראש הממשלה המודח, איסמעיל הנייה, אמר כי מדובר במהלך "לשיקום החיים הדמוקרטיים" ברשות הפלסטינית. בפתח טוענים כי הישיבה אינה חוקית, בשל מיעוט המשתתפים בה.

מתוך 132 חברי פרלמנט, נכחו בישיבה 28 אנשי חמאס בלבד ו-7 נוספים השתתפו באמצעות שיחת וועידה ממקום מושבם בגדה המערבית. נציגי חמאס שהשתתפו בישיבה הצהירו כי הם מייצגים את 35 מחבריהם העצורים בישראל וכי בכך חצו את הרוב של 67 משתתפים הנחוץ להכרה בהתכנסות כישיבה מן המניין. חברי הפרלמנט מטעם פתח טענו כי לא הוזמנו להשתתף בכינוס וכי מדובר במהלך לא חוקי.

הנייה מתח בדבריו ביקורת נוקבת על התנהלות הפתח ואמר כי "הכיבוש הישראלי משתף פעולה עם סיעות פלסטיניות שמעוניינות לפגוע בחיי הפלסטינים ולשתק את מוסדות הדמוקרטיה".
עבדוללה עבדאללה, חבר פרלמנט מטעם פתח, אמר כי הישיבה "מעידה על ההפרדה בין עזה לגדה המערבית".

בעקבות השתלטות חמאס על רצועת עזה, פיזר אבו מאזן את ממשלתו של איסמעיל הנייה והטיל על סאלם פיאד להקים ממשלה חדשה. בעקבות מהלך זה חידשו ארה"ב ומדינות אירופה את קשריהם עם הרשות הפלסטינית.