חיל האוויר תקף 3 פעמים ברצועה; הפלסטינים: 4 נהרגו

5 קסאמים נפלו בשטחי ישראל מאז הבוקר. אחת הרקטות פגעה בחצר בית בשדרות וגרמה לנזק. כתוצאה מרקטה נוספת נגרם נזק לקו מתח גבוה בעיר, שהביא הפסקת חשמל ברוב שכונות העיר. לפני כן תקף צה"ל שלוש פעמים ברצועה. מצה"ל נמסר כי בתקיפה הראשונה נפגעה החוליה ששיגרה את רקטות מוקדם יותר. הג'יהאד האיסלאמי מדווח כי בתקיפה השנייה נהרג פעיל אחד

(1:50 דק')

חיל האוויר תקף הבוקר (ראשון) שלוש פעמים ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי בשלוש התקיפות נהרגו בסך הכול ארבעה בני אדם. במקביל לתקיפה נמשך ירי הקסאמים אל שדרות, ובסך הכול נורו מאז הבוקר חמש רקטות לעבר ישראל. במטח הרקטות האחרון, לקראת הצהריים, נפלה אחת הרקטות בחצר בית וגרמה לנזק. אישה אחת לקתה בחרדה. נפילה נוספת אותרה בכביש 34 בכניסה לשדרות. נזק נגרם לכביש ולעמוד מתח, ולזמן קצר שררה הפסקת חשמל כללית ברוב השכונות בעיר.

ירי הקסאמים מוקדם יותר כלל שלוש רקטות - שתיים מהן נפלו בעיר שדרות, ורקטה נוספת נחתה במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

התקיפה הראשונה של חיל האוויר התבצעה מדרום לבית חנון בתגובה למטח הקסאמים הראשון. מצה"ל נמסר כי הותקפה החוליה ששיגרה את הרקטות לעבר ישראל, וזוהתה פגיעה. לעומת זאת טוענים גורמים ברצועה כי הטיל ששיגר כלי טיס של צה"ל, פגע בקראוון סמוך לבית להייא, וכי ההרוגים הם אזרחים שאינם קשורים לירי הטילים אל ישראל. מקורות רפואיים הוסיפו כי בין ההרוגים אב בן 40 ובנו בן 18, וההרוג השלישי הוא שכן בן 23.

היעד של התקיפה השנייה היה חוליית משגרים, שהייתה ערוכה לירות רקטת קסאם אל ישראל. גם במקרה זה נמסר מצה"ל כי זוהתה פגיעה. הג'יהאד האיסלאמי טוען כי אחד מאנשיו נהרג בתקיפה.

אתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" כי הממשל האמריקני נתן לישראל אור ירוק לפעולה צבאית נרחבת ברצועת עזה. העיתון הסתמך על מקורות דיפלומטיים, שטענו כי האישור ניתן, לאחר שישראל הציגה לאמריקנים דוחות מודיעיניים מפורטים.

מהדיווח עולה כי הדוחות המודיעיניים הועברו לממשל האמריקני על-ידי שר הביטחון אהוד ברק, שביקר בארה"ב לפני כחודש. בדוחות הוצגו הוכחות להתחמשות חסרת תקדים של חמאס ושל הג'יהאד האסלאמי ברצועה, וכן הוצג הצורך למנוע את החרפת פעילותם והצטיידותם של שני הארגונים.

גם בסוף השבוע תקף צה"ל ברצועת עזה, ושלשום נהרג פעיל חמאס מירי טיל של חיל האוויר על רכב שבו נסעו פעילי התנועה בדרום הרצועה. שלושה חמושים נוספים נפצעו. בפעולה דומה שבוצעה ביום שלישי בחאן יונס הרג חיל האוויר ארבעה פעילים ופצע תשעה.