האם התגלתה חיה מיתולוגית בטקסס?

תושבת טקסס, ציידת לשעבר, גילתה גופות של חיה מסתורית. היא משוכנעת שמדובר בצ'ופקברה, חיה מיתולוגגת שקיומה מעולם לא הוכח, אבל וטרינרים מעריכים שמדובר בכלב מעורב

הצ'ופקברה היא מפלצת אגדית החיה כביכול בדרום אמריקה, בעיקר באיזור פורטו ריקו, וניזונה מטריפת חיות בית וצאן, בעיקר עיזים. מקור השם מספרדית, פירושו "מוצץ עיזים". המדע אינו מכיר בצ'ופקברה כיצור אמיתי, משום שקיומו לא הוכח, עד כה. כאן נכנסת לתמונה פיליס קניון.

פיליס קניון מטקסס היא ציידת כל חייה, אבל בחודש שעבר היא מצאה גופה של חיה שעד כה לא נתקלה בה. "זו יצור ממש מכוער", היא מספרת על החיה ששוקלת כ-20 ק"ג עם האוזניים הגדולות, השיניים החדשות והעור הירוק-כחלחל מחוסר הפרווה. במשך 4 ימים התגלו גופות של 4 חיות כאלה מחוץ לחווה של קניון, דרומית מזרחית לסן אנטוניו. קניון החליטה לשמור את ראשה של אחת מהחיות כדי לבדוק, בעזרת בדיקות די.אן.איי, במה מדובר.

החשד שמדובר בחיה המיתולוגית ולא בסתם צבוע מכוער באופן מיוחד עלה כיוון שבסדרת תקיפות שהיו בחווה מתו תרנגולות כשנראה כי דמן נמצץ מהן. לעומת האמונה שלה שמדובר בצ'ופקברה, וטרינרים וממחים אחרים אומרים שכנראה מדובר בתערובת כלשהי של כלב, הנותן לטרפו לדמם למוות ואז מלקק את הדם.

קניון, מצידה, לא ממתינה לאישור הרשמי והחלה למכור חולצות טריקו ועליהן הדפס: "2007 - הקיץ של צ'ופקברה", לצד התמונה של היצור המסתורי.