הערב: אבו מאזן יכנס את הוועד הפועל של אש"ף לישיבה דחופה

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יכנס ישיבה דחופה כדי לדון בתקרית החמורה אמש, בה נפצעו 12 פלסטינים בעת שנעצרו ע"י אנשי הכח הביצועי של חמאס

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כינס אמש (שבת) ישיבה דחופה כדי לדון בתקרית החמורה שאירעה אמש, ברפיח שברצועת עזה. בישיבה שהתכנסה ברמאללה השתתפו גם אנשי הוועד הפועל של אש"ף.

במהלך התקרית שאירעה שלשוםל נפצעו 12 פלסטינים, לאחר שאנשי הכוח הביצועי של חמאס ערכו גל מעצרים, בקרב מפגינים תומכי פתח. אלפי תומכים של תנועת פתח בעזה אירגנו תפילות המוניות לקראת צום הרמדאן המתקרב, ולאחריהן יצאו בתהלוכות ברחבי העיר.

אנשי חמאס, שהיו מוכנים למהומות לאחר הפגנות דומות בשבוע שעבר, העלו את הכוננות בקרב כוחות הביטחון, והתפרסו בכוחות גדולים מול המפגינים. הכוח המבצע של חמאס הגיע למקום והחל לבצע מעצרים בקרב המפגינים, דבר שהוביל לעימותים בין התושבים לאנשי חמאס.

מספר צעירים נפצעו, ככל הנראה מרימוני הלם שהושלכו על ידי חמושי חמאס לעבר המפגינים, זאת, לאחר שמפגיני פתח השליכו אבנים לעבר ביתו של בכיר בחמאס המתגורר ברפיח. שני כתבים צרפתיים נפצעו באורח קל באירועים דומים בעיר עזה.

ובתוך כך, עשרות עיתונאים ובכירים בארגון אש"ף הפגינו היום ברמאללה במחאה על התנהגות אנשי המנגנון הביצועי של חמאס נגד העיתונאים בעזה, התנהגות שגרמה לפציעתם של כמה עיתונאים במהלך עבודתם ברצועה. העיתונאים דורשים מאבו מאזן להבטיח את ביטחונם.