פורום ערי הפיתוח ויישובי קו העימות: לא נפתח את שנת הלימודים

חברי פורום ערי הפיתוח ויישובי קו העימות החליטו על שורת צעדי מחאה נגד הכוונה לקצץ תקציבים. יקיימו הפגנה מול משרד ראש הממשלה ביום ראשון, כשהממשלה תדון בקיתוץ המתוכנן. יו"ר הפורום, שלמה בוחבוט: משרדי הממשלה גורמים ליישובי הפריפריה להתמוטטות

חברי פורום ערי הפיתוח ויישובי קו העימות החליטו היום (שלישי) על שורת צעדי מחאה בעקבות הכוונה לקצץ מיליוני שקלים בתקציב. הכריזו כי לא ייפתחו את שנת הלימודים וכי יערכו ביום ראשון הפגנת אזהרה מול משרד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, תחת הססמא: "אולמרט - אתה שורד. אנחנו לא!".

יו"ר הפורום וראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט, אמר כי "משרדי הממשלה גורמים ליישובי הפריפריה להתמוטטות עקב קיצוצי התקציב במענקי האיזון, בחינוך, ברווחה, ובמשרדים הממשלה האחרים. קיצוצים אלה הופכים את תפקוד היישובים בפריפריה לבלתי אפשרי".

בתום ישיבה במרכז השלטון המקומי, החליטו חברי הפורום לערוך פגישה שבועית של מטה המאבק, כדי להחליט על צעדי המחאה הבאים. הם הצהירו כי יינקטו בכל הצעדים החוקיים העומדים לרשותך כדי לבטל את גזרות האוצר.

לדברי בוחבוט, "ממשלות ישראל ביטלו למעשה את כל ההטבות שהעניקו בעבר כגון הנחות במס, מענקי משכנתאות, מענקים בחינוך ועוד - ונוצר מצב בו אין כדאיות להישאר לגור בערי הפריפריה ועדיף להגר למרכז הארץ, עתיר העבודה עם שכר הולם לצידו". בתוך כך, אמר כי "ראשי ערי הפיתוח דורשים לראות גם ביישובי יהודה ושומרון כבערי ואזורי פיתוח ולתת להם מעמד כפי שהיה עד היום. לא יעלה על הדעת שהמדינה נתנה לישובים אלו סיוע בבניית בתיהם, סיוע בשיכון ולאחר מכן מחליטה להזניח אותם".

תקציב בסימן קיצוצים

הממשלה תדון בשבוע הבא בתקציב 2008, וברשימת הקיצוצים לשנה הבאה. כחלק מהקיצוצים, ישנה כוונה להטיל מס בריאות בסך 84 ש"ח בחודש לעקרות בית, לייקר את אגרת הטלוויזיה בשיעור של כעשרה אחוזים וכן את אגרות משרד הפנים, ולבטל חלק מתכניות התשתיות. כמו כן יידחו תקציבים לצפון ולדרום ויוקפאו בשנה נוספת קצבאות אבטחת הכנסה וביטוח לאומי המוקפאות מזה ארבע שנים.

לכתבה המלאה