מופז: מטוסים קלים יצוידו במערכות שיימנעו שימוש לפיגועים

שר התחבורה החליט על שילוב מערכת מתוחכמת שתתריע על ניסיון פריצה או הזזה של מטוסים קלים. המערכת תדווח בזמן אמת לחדר בקרה מיוחד ותמנע את המראת המטוס. בישראל ישנם כ-30 מנחתים ושדות תעופה, בהם פועלים כ-660 כלי טייס פרטיים

שר התחבורה, שאול מופז, נלחם באיומי הטרור האווירי: על פי החלטה שקיבל היום (שלישי), יצוידו המטוסים הקלים בישראל במערכות מתוחכמות למניעת ושימוש בהם למטרות פיגוע חבלני.

המערכת תתריע באופן אוטומטי לחדר בקרה מיוחד על כל נסיון של גורמים עויינים לפרוץ למטוס בשעת חנייתו בשדה התעופה, או להזיז אותו ממקומו. מערכת ההתרעה תופעל באמצעות תדרי רדיו ומקורות מתח עצמאיים ומוגנים ולא ניתן יהיה לנטרלם בטרם תפעל ההתרעה.
משרד התחבורה.

בישראל ישנם כ-30 מנחתים ושדות תעופה, בהם פועלים כ-660 כלי טייס פרטיים, בהם 420 מטוסים קלים מסוג פייפר וססנה, 190 מטוסי אולטרא לייט ו-53 דאונים.

ממשרד התחבורה נמסר כי בעקבות ארועי ה-11 בספטמבר, הוחלט בארה"ב לחייב את כל בעלי המטוסים הקלים שמשקלם עד 5,700 ק"ג לסנדל את מטוסיהם בעת חנייתו במנחתים. חובת נעילת המטוסים חלה על כל כלי טייס ישראלי או זר החונה באופן קבוע או זמני באחד משדות התעופה או המנחתים.