ראש שירותי המודיעין הבולגרי: המוסד סייע בשחרור האחיות והרופא בלוב

בראיון לעיתון בולגרי אמר הגנרל קירצ'ו קירוב כי כ-20 ארגוני מודיעין מרחבי העולם סייעו בשחרור האחיות והרופא שהורשעו בהדבקת כ-400 ילדים באיידס. לדבריו, המוסד סייע ביצירת קשרים עם גורמים בלוב וברחבי העולם. אמר כי הפרשה היא תוצאה של אינטרסים רחבים יותר הקשורים לנשק ונפט

ראש שירותי המודיעין של בולגריה, הגנרל קירצ'ו קירוב, אמר היום (שלישי) כי כ-20 ארגוני מודיעין מרחבי העולם, בהם גם המוסד הישראלי, סייעו בשחרור חמש האחיות הבולגריות והרופא הפלסטיני שהורשעו בלוב בהדבקה של מאות ילדים באיידס.

בראיון לעיתון הבולגרי "צ'אסה 24", אמר קירוב כי המוסד קישר את אנשי המודיעין הבולגרי עם גורמים בלוב וברחבי העולם, שלדבריו "היו בעלי הידע וההשפעה שיצרו את הסביבה המתאימה לפתרון הסוגייה".

לטענת קירוב, גורלם של האחיות והרופא הוא "גרגר חול בעין הוריקן עצום של אינטרסים", בהם הזכיר מכירת נשק ועסקי נפט. לדבריו, נפגש מספר פעמים עם ראש המודיעין הלובי לשעבר, מוסה קוסא, ועם מחליפו בתפקיד, עבדאללה סאנוסי, שהוא גיסו של מנהיג המדינה, מועמר קדאפי.

בשבוע שעבר שוחררו חמש האחיות הבולגריות והרופא הפלסטיני מהכלא, בלחץ ממשלת צרפת. לאחר הגעתם לבולגריה, אמר שר החוץ הלובי, מוחמד עבדל-רחמן שלגם, כי הם שוחררו במסגרת הסכם בין לוב לאיחוד האירופי. לדבריו, "במסגרת ההסכם, מפתח ונרחיב את שיתוף הפעולה בינינו".

האחיות והרופא הורשעו בהדבקת הילדים כחלק מניסוי למציאת תרופה לנגיף, ונגזר עליהם עונש מוות, שעורר זעם בבולגריה ובאירופה. לפני שבוע החליטה המועצה המשפטית העליונה של לוב להמיר את עונש המוות של חמש האחיות הבולגריות והרופא בעונשי מאסר עולם

האחיות והרופא חזרו הביתה

חמש האחיות הבולגריות והרופא הפלסטיני שהורשעו בלוב בהדבקה של יותר מ-400 ילדים באיידס שוחררו מהכלא, בלחץ ממשלת צרפת. לאחר הגעת המשוחררים לבולגריה, אמר שר החוץ הלובי, מוחמד עבדל-רחמן שלגם, כי המדינה שחררה את המורשעים במסגרת הסכם בין לוב לאיחוד האירופי. "במסגרת ההסכם, מפתח ונרחיב את שיתוף הפעולה בינינו", אמר שלגם.

לכתבה המלאה