משעל לשר החוץ הרוסי: אין מניעה שנשתף פעולה עם פתח

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס שוחח בטלפון עם שר החוץ הרוסי ואמר כי ארגונו עומד מאחורי אבו מאזן. אבו מאזן אמר כי ניתן להגיע להסכם שלום מלא עם ישראל בתוך שנה. רייס: יש לסיים את הכיבוש בגדה המערבית

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר אתמול (חמישי) כי אין מניעה שארגונו ישתף פעולה עם פתח. בשיחת טלפון עם שר החוץ של רוסיה, סרגי לברוב, אמר משעל כי חמאס תומך באחדות הפלסטינית תחת הנהגתו של יו"ר הרשות, אבו מאזן. בהודעה שפורסמה מטעם משרד החוץ הרוסי, נמסר כי השיחה נערכה ביוזמתו של משעל.

מוקדם יותר אמר אבו מאזן כי ניתן להגיע להסכם שלום מלא עם ישראל עד לסתיו. במהלך פגישה שקיים ברמאללה עם יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, הצהיר כי אינו מתכוון להתמודד על כהונה נוספת כיו"ר הרשות הפלסטינית וכי יפרוש בתוך שנה וחצי לכל המאוחר. בכוונתו לפרוש בתום סיום כהונתו. במהלך הפגישה אמר ביילין כי כל עוד חמאס שולט ברצועת עזה, יהיה ניתן להכיל הסכמים עתידיים רק על הגדה המערבית.

בשבוע שעבר תקף אבו מאזן את הנהגת חמאס ואמר כי הארגון ביצע הפיכה צבאית ברצועת עזה וכי "חאלד משעל פועל מדמשק וממשיך במסכת שקריו". במסיבת עיתונאים שקיים ברמאללה, אמר אבו מאזן כי "אפילו השטן אינו יכול לעמוד בפני השקרים של שלו ושל החמאס". בתוך כך, הודיע כי יבקש מהוועד הפועל של אש"ף לקיים בחירות מוקדמות לראש הרשות הפלסטינית ולפרלמנט הפלסטיני.

"הסכם מלא תוך שנה"

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר כי ניתן להגיע להסכם שלום מלא עם ישראל עד לסתיו. במהלך פגישתו ברמאללה עם יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, אמר אבו מאזן כי בכוונתו לפרוש בתום סיום כהונתו.

אבו מאזן הצהיר כי אינו מתכוון להתמודד על כהונה נוספת כיו"ר הרשות הפלסטינית וכי יפרוש בתוך שנה וחצי לכל המאוחר. במהלך הפגישה אמר ביילין כי כל עוד חמאס שולט ברצועת עזה, יהיה ניתן להכיל הסכמים עתידיים רק על הגדה המערבית.

לכתבה המלאה