17 פעילי ימין נעצרו בצעדה לניסנית ואלי סיני

כ-500 פעילי ימין החלו לצעוד להתנחלויות המפונות ניסנית ואלי סיני. הצועדים פרצו מחסום צה"ל בדרכם והתעמתו עם שוטרים, שוטר אחד נפצע קל

17 פעילי ימין נעצרו היום (חמישי) במהלך צעדה להתנחלויות המפונות ניסנית ואלי סיני, שבצפון רצועת עזה.

כ-500 פעילי ימין הצליחו לעבור מחסום של מג"ב וממשיכים לצעוד לכיוון הרצועה, אל הריסות ההתנחלויות. ב"הארץ" דווח, כי בראשם צועדים הרב שמואל אליהו וח"כ אורי אריאל. המפגינים פרצו את מחסומי צה"ל והתפזרו על איזור קיבוץ נתיב העשרה.

המשטרה תגברה את כוחות הביטחון במקום, אז החל עימות בין השוטרים למפגינים. שוטר נפצע קל במהלך עימותים עם המפגינים, וטופל על ידי צוותי מד"א שבמקום.

את הצעדה לניסנית תכננו פעלי הימין לאחר שפונו מהריסות ההתנחלות חומש בתחילת השבוע. המשטרה ומג"ב פינו בכוח את מאות המפגינים שהגיעו לחומש שבצפון השומרון, והקימו בית כנסת מאולתר במקום. השוטרים, מלווים בפרשים ובכלי רכב להתזת מים, עצרו עשרה מהפעילים והרסו את המבנה. המפונים הועברו להתנחלות שבי שומרון הסמוכה או לצומת ראש העין.

המשטרה וצה"ל החלו לפנות פעילי ימין מחומש

המשטרה וצה"ל החלו לפנות מאות מתנחלים ואנשי ימין שהגיעו הבוקר לגבעה מזרחית להתנחלות ההרוסה חומש, שבצפון הגדה המערבית. במקום שוהים כ-400 איש רובם בני נוער וכן גרעין המשפחות של מפוני חומש ושא-נור, שפונו בהתנתקות, ומבקשים לגור בחומש. פעילי הימין הגיעו להתנחלות המפונה חומש שבשומרון לציון שנתיים להתנתקות. כוחות גדולים של צבא ומשטרה ניסו למנוע את הגעתם למקום.

לכתבה המלאה