מוחמד דחלאן התפטר מתפקידו כיועץ לבטחון לאומי ברשות

מוחמד דחלאן הגיש התפטרותו ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מסיבות בריאותיות. לדברי מקורות ברשות, דחלאן התפטר בשל מסקנות ועדה הבודקת את כישלון הפתח ברצועה. אבו מאזן קיבל את התפטרותו

מוחמד דחלאן, המכהן כיועץ לביטחון לאומי ברשות הפלסטינית, הגיש את התפטרותו ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. לדברי גורם בכיר בלשכתו של דחלאן, ההתפטרות היא על רקע בעיות רפואיות. על פי הדיווח, אבו מאזן קיבל את ההתפטרות.

לדברי מקורות ברשות, דחלאן הגיש את התפטרותו לאבו מאזן לאחר שוועדת החקירה, הבודקת את הכישלון הצבאי של פתח ברצועה ביוני, פנתה אליו אתמול וביקשה ממנו לעשות זאת, כך דווח ב"הארץ". צמרת הפתח מתחה ביקורת קשה נגד דחלאן בעת המשבר ברצועת עזה, על כשלונם של כוחות הביטחון שבפיקודו למנוע את השתלטות חמאס על הרצועה.

במהלך העימותים בין החמאס לפתח, בהמלכם נהרגו מעל מאה בני אדם, עזב דחלאן את עזה על מנת לעבור ניתוחים בברכיו בגרמניה. במהלך ראיון שהתקיים בחודש יוני, הכיר דחלאן בשגיאותיו ואמר כי אנשים יחידים, שהוא ביניהם, צריכים לקחת על עצמם את האחריות למשבר ברשות הפלסטינית.

ראש מנגנון הביטחון הפלסטיני ברצועת עזה, ראשיד אבו-שבאכ, הגיש בחודש שעבר את התפטרותו לאבו מאזן. לפניו התפטר שר הפנים לשעבר, האני אל-קוואסמה, במחאה על כך שאבו מאזן לא העביר לידיו את השליטה על מנגנוני הביטחון.

אבו מאזן מינה את פיאד לעמוד בראש ממשלת מעבר

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הטיל על סאלם פיאד להרכיב ממשלת מעבר ברשות הפלסטינית. זמן קצר לפני כן הגיש פיאד את התפטרותו, לאחר פקיעת מצב החירום בן ה-30 יום, במסגרתו מונתה הממשלה. בעקבות השתלטות חמאס על רצועת עזה, פיזר אבו מאזן את ממשלתו של איסמעיל הנייה ומינה את פיאד לעמוד בראש ממשלת חירום. על פי הערכות, הוא יורה לו להקים ממשלת מעבר, שכהונתה אינה מוגבלת בזמן.

לכתבה המלאה