הנייה: הקשר בין בריטניה לחמאס התחזק

בראיון ל"גרדיאן" טען ראש הממשלה הפלסטיני המודח כי בערוצי התקשורת עם בריטניה מעורבים גורמים רבי דרג. בבריטניה מכחישים את הדברים, וטוענים שלא התקיימו מגעים פוליטים עם חמאס

ממשלת בריטניה הרחיבה בשבועות האחרונים את הקשרים עם תנועת חמאס – כך אמר ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, בראיון עמו שפורסם הבוקר (חמישי) בעיתון הבריטי "גרדיאן".

לדברי הנייה, הקשר עם בריטניה התחזק הודות למאמצים המשותפים לשחרור העיתונאי הבריטי, אלן ג'ונסטון. "איני יכול להכחיש שיש מגעים נוספים, ערוצים נוספים ותקשורת עם בריטניה, בהם מעורבים אנשים רמי דרג, על אף שאיני מעורב בהם אישית", טען ראש הממשלה הפלסטיני המודח.

"המטרה העיקרית של המגעים היא לשפר את הדמוקרטיה שלנו ואת השלטון. זהו רק חלק ממגעים רבים שמתקיימים עם ממשלות נוספות ברחבי העולם", הוסיף הנייה וציין כי בריטניה העדיפה לשמור זאת בסודיות.

גורמים במשרד החוץ הבריטי ובקונסוליה הבריטית בירושלים הכחישו את קיומם של הקשרים עם חמאס, והתעקשו שכל המגעים עם התנועה עסקו בנושאים הומניטריים וקונסולריים בלבד. לטענת אותם גורמים, ייתכן שהנייה הבין לא נכון את שיתוף הפעולה בין תנועתו לבין ארגונים א-פוליטיים בבריטניה.

חמאס מוחרמת על ידי בריטניה והאיחוד האירופי, כל עוד אינה מאמצת את עקרונות הקוורטט הכוללים הפסקת האלימות, הכרה בישראל וקיום הסכמים קודמים.