במקום למגן, יבנו בתי"ס חדשים בשדרות

בלשכת אולמרט החליטו: המדינה תבנה בשדרות בתי ספר ממוגנים אך לא תמגן את אלו הקיימים. ועד ההורים בשדרות: לא נפתח את שנת הלימודים

המדינה תבנה בתי-ספר חדשים וממוגנים בשדרות, אך לא תמגן את מוסדות החינוך הקיימים - כך מציעים במשרד ראש-הממשלה, לאור דרישת בג"ץ מלפני כחודשיים שחייבה את המדינה למגן את כל מוסדות החינוך בשדרות.

בדיון שהתקיים אמש במשרד רה"מ, הועלתה האפשרות כי בשנה וחצי הקרובות ימשיכו ילדי העיר והסביבה ללמוד בכיתות חסרות המיגון, ובמקביל, ייבנו בתי-ספר חדשים וממוגנים. בגלי צה"ל דווח, כי בלשכת אולמרט הסבירו כי "בכך תיושם החלטת בג"ץ.. עם זאת, יהיה צורך לבקש מביהמ"ש דחייה בביצוע ההחלטה המקורית".

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, אישר את הדברים ואמר כי במצב הנוכחי, רק פתרון זה הוא בר ביצוע. . "הממשלה תעשה מה שנדרש כדי למגן את שדרות - אנו לא נפקיר אף אחד", אמר וילנאי והוסיף: "התושבים חייבים להבין כי במצב כיום אין ברירה אחרת".

בתגובה לפרסומים, מאיים ועד ההורים המרכזי בשדרות להשבית את פתיחת שנת הלימודים הקרובה, אם הממשלה לא תמצא פתרון חלופי לילדים. לטענת יו"ר הוועד העירוני של שדרות, בתיה קטאר, אין לתושבי שדרות אמון בממשלת ישראל הנוכחית: "כל הזמן מבטיחים לנו - ונדיר שמקיימים. אנחנו סך הכל רוצים שילדינו יוכלו ללכת לבית ספר בביטחון. לא נפקיר אותם עד שלא ייבנו בתי הספר הממוגנים".