אחמדינג'אד: לעולם לא ניכנע ללחץ הבינלאומי

נשיא איראן אמר בראיון טלוויזיוני כי ארצו לא תיכנע לסנקציות ותמשיך להעשיר אורניום לצורך השגת טכנולוגיה גרעינית. "בסופו של דבר הם (המערב) יצטרכו לקבל את זה", אמר

נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד אמר אמש (רביעי) בראיון לערוץ הטלוויזיה הממלכתי של ארצו, כי איראן לעולם לא תיכנע ללחץ הבינלאומי להשהות את העשרת האורניום. "איראן לא תנטוש את העבודה הזאת שנעשית למטרות שלום", אמר. "תוכנית הגרעין שלנו חוקית, אז למה שנפסיק אותה?".

אחמדינג'אד אמר בראיון, כי החלטות של האו"ם לא ימנעו מארצו להשיג טכנולוגיה גרעינית. "נאמר והם יוציאו לאור את החלטה 300. מה יקרה אז?", תהה הנשיא האיראני. "צריך שיזכרו כי איראן תשיג טכנולוגיה גרעינית. בסופו של דבר הם יצטרכו לקבל את זה".

כזכור, איראן טוענת כי תוכנית הגרעין שלה נועדה למטרות שלום, ולא לייצור לנשק להשמדה המונית, כפי שטוענות מדינות המערב. האו"ם כבר הטיל שני שלבים של סנקציות על איראן, אחרי שראשיה התעלמו מדרישותיו להשהות את תוכנית הגרעין.

על מנת למנוע הטלת סנקציות חמורות יותר, איראן הסכימה להגדיל את שיתוף הפעולה בינה לבין הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. היום צפויים להגיע למדינה פקחים של האו"ם כדי לסייר במתקני הגרעין בה.

בתוך כך, האיראנים הזהירו את ארה"ב, המובילה את המאמצים לבידודה של איראן, שלא להרחיב את הסנקציות, בטענה כי צעדים מסוג זה יפגעו בהזדמנויות דיפלומטיות חדשות.