שדות התעופה בארה"ב נערכים לקראת פיגוע

קציני האבטחה בשדות התעופה ברחבי ארצות הברית נקראו לאחרונה להגביר את ערנותם, מחשש שפעילי טרור ינסו להבריח רכיבי פצצות לתוך מטוסים, לאחר ארבעה מקרים של תפיסת רכיבים שכאלה בשנה האחרונה

קציני האבטחה בשדות התעופה ברחבי ארצות הברית נקראו לאחרונה להגביר את ערנותם, מחשש שפעילי טרור ינסו להבריח רכיבי פצצות לתוך מטוסים, לאחר ארבעה מקרים של תפיסת רכיבים שכאלה בשנה האחרונה.

רשת הטלוויזיה NBC פרסמה הלילה את ההתרעה שהופצה לפני ימים אחדים על ידי מינהל אבטחת התחבורה, ובה נקראו האחראים על האבטחה לפקוח עין על "חפצים רגילים שנראים כמו רכיבים למטען חבלה".

ההתרעה הופצה אחרי שבשדות התעופה של סאן דייגו, מילווקי, יוסטון ובולטימור נתפסו רכיבים שכללו "כבלים, מתגים, צינורות, רכיבי טלפונים ניידים וחומרים דחוסים דמויי חמר - כמו גוש גבינה". "הטבע הבלתי רגיל והעלייה במספר הרכיבים האלה מעוררים דאגה", נכתב באזהרה.

בהודעה גם נכתב כי ההערכות הן שהטרוריסטים מבצעים ניסויים "יבשים" וחזרות לפני התקפות מתוכננות - כמו שהיה לפני פיגועי ה-11 בספטמבר, הפיגועים בלונדון ביולי 2005 והתכנון לפוצץ מטוסים בדרך מלונדון לארה"ב לפני שנה.

דוברת מינהל האבטחה מסרה, כי "אין איום ספציפי או מיידי" וקראה שלא להיכנס לפאניקה, כי "אנחנו עושים זאת כל הזמן", אמרהאם לא די בכך,

קצין אמריקני בכיר אמר אמש, כי הוא מאמין שיש תאים של אל-קאעדה בתוך ארה"ב - או שיש אנשים שמתכננים להקים תאים כאלה – וכי על הצבא לשלש את צוותי התגובה שלו לנוכח הסכנה של מתקפת טרור.

הגנרל מחיל האוויר ויקטור רנואר שעומד בראש הפיקוד הצפוני של ארה"ב, אמר כי איום הטרור בתוך גבולות המדינה גדל וכי גבר שיתוף הפעולה בין שירותי המודיעין, בעיקר באבטחת נמלי הים.

"אני מאמין שיש תאים בתוך ארה"ב, או לפחות אנשים ששואפים ליצור תאים בתוך ארה"ב", אמר רנואר. "מי שמעריך שאין תאים הוא נאיבי, ולכן עלינו לקחת את האיום ברצינות".

כאשר נשאל לגבי אפשרות של מתקפת טרור, ענה רנואר: "האם אני מודאג שזה יקרה הקיץ? אני מודאג שזה יכול לקרות בכל יום".