אפגניסטן הכחישה שבני הערובה הגרמנים הוצאו להורג

משרד החוץ האפגני מסר כי אחד מבני הערובה הגמרנים הנמצאים בידי הטליבאן מת מהתקף לב, ואילו השני עדיין חי. מוקדם יותר הודיע דובר מטעם הטליבאן כי שניהם הוצאו להורג, לאחר שפג תוקף האולטימטום שהעניק הארגון לגרמניה לשחרר את חבריו הכלואים באפגניסטן. במקביל, הציב הטליבאן אולטימטום לממשלת דרום קוריאה: אם לא ייענו דרישותינו עד מחר בצהריים, נתחיל להוציא בני ערובה להורג

משרד החוץ של אפגניסטן הכחיש היום (שבת) את טענותיו של דובר מטעם הטליבאן, שהודיע מוקדם יותר כי ארגונו הוציא להורג את שני בני הערובה הגרמנים שנחטפו ביום רביעי. לטענת משרד החוץ האפגני, אחד מבני הערובה מת מהתקף לב, והשני עודנו בחיים. במקביל, הציב הטליבאן אולטימטום לממשלת דרום קוריאה, והודיע כי יתחיל להוציא להורג את בני הערובה הקוריאנים בהם הוא מחזיק אם דרישותיו לא ייענו עד מחר בצהריים. על פי הערכות, בידי הטליבאן נמצאים 23 אזרחים קוריאנים.

הבוקר הודיע דובר מטעם הטליבאן בשם קארי מוחמד יוסוף ששני בני הערובה הגרמניים נורו למוות מכיוון שגרמניה לא עמדה באולטימטום שהוצב לה על ידי הארגון. ממשרד החוץ הגרמני נמסר כי עד כה לא התקבל שום אישור לדיווח מאפגניסטן על הוצאת בני הערובה להורג, ועיתון גרמני פירסם כי מקורות בממשלת גרמניה מסרו שלדובר כלל אין קשר עם החוטפים.

מוקדם יותר הבוקר איימו החמושים להרוג את שני בני הערובה, אם דרישותיהם לא ייענו עוד היום. הארגון דרש לשחרר את כל חבריו הכלואים באפגניסטן, ובנוסף תבע כי הכוחות הגרמנים ייסוגו מאדמת המדינה.

שני הגרמנים, ביחד עם שישה אזרחי אפגניסטן, נחטפו מרכבם בעת שנסעו דרום מערבית לקאבול ביום רביעי.

"שמונת בני הערובה במצב טוב"

"מנהיגות טליבאן הגדירה את השעה 12:00 כדד-ליין עבור שני בני הערובה הגרמנים. אם גרמניה לא תעמוד בו, נהרוג אותם", איים מוקדם יותר קארי מוחמד יוסוף. הוא מסר כי שמונת בני ערובה הנוספים נמצאים במצב טוב.

עוד אמר יוסוף כי מועצת הטליבאן תחליט היום גם בנושא גורלם של האזרחים הדרום קוריאנים שנחטפו ביום חמישי. מאורח יותר הודיע הטליבאן כי יתחיל להוציא להורג את בני הערובה הקוריאנים אם דרישות הארגון לא ייענו עד מחר בצהריים.

הרשויות באפגניסטן דיווחו כי חיפושים נערכים אחר 23 קוריאנים, בהם 18 נשים. הטליבאן טוען כי בידו 18 בני אדם. בעקבות האיומים להרוג את בני הערובה הגרמנים, קרא היום נשיא דרום קוריאה, רו מו-יון, לשחרור 23 אזרחי מדינתו. לטענתו, מדובר במתנדבים רפואיים.

שר החוץ של דרום קוריאה הודיע היום, בניסיון לפייס את טליבאן, כי מדינתו תסיג את כוחותיה, המונים כ-200 חיילים, מאפגניסטן עד סוף השנה.