סרקוזי ובראון יפעלו להקמת כוח רבלאומי בדארפור

לאחר שהשניים נפגשו בפריז, הודיעו כי יפעילו לחץ על חברי מועצת הביטחון על מנת להקים כוח רב לאומי המורכב מכוחות האיחוד האפריקני והאו"ם בחבל דארפור שבסודאן

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, וראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, הודיעו היום (שישי) במסיבת עיתונאים בפריז כי ידחפו להקמת כוח רב לאומי בחבל דארפור שבסודאן על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. השניים אמרו כי נציגיהם יעשו את כל המאמצעים לשכנע אתהמתנגדים להקמת הכוח.

"אנו לא יכולים להרשות לעצמנו להמתין חודש לאישור ההחלטה באו"ם ולא יכולים להמתין חודשים נוספים לפני שההחלטה תצא אל הפועל" אמר בראון לאחר פגישתו עם סרקוזי.

מועצת הבטחון של האו"ם שוקלת את הצעת ההחלטה שהגישו בריטניה, צרפת וגאנה, לפיה ישלחו 26 אלף חיילים וכוחות משטרה מהאיחוד האפריקני ומהאו"ם.

סודאן ומתנגדים נוספים במועצה טוענים כי ההצעה מתייחסת יותר מדי לנושאים הומינטאריים ואחרים, כולל אמצעים שינקטו נגד "אלה שאינם ממלאים את התחייבויותיהם בצורה מלאה".

עלות ההצעה, באם תתקבל, עומדת על כ-2 מליארד דולר בשנה הראשונה. מטרתה להביא לרגיעה באזור, בו נרצחו כ-200 אלף איש.

דוח של האו"ם הלחימה בסודאן הואצה בגלל שינויי אקלים

הלחימה בחבל דארפור בסודאן הואצה בשל שינויי אקלים והידרדרות סביבתית, המאיימים להצית מלחמות נוספות באפריקה - כך קובע דו"ח של סוכנות הסביבה מטעם האו"ם. אתר עיתון "הארץ" מדווח, כי הסוכנות, שפירסמה את מסקנותיה אתמול (שישי), בדקה את המצב בסודאן במשך שנה וחצי.

לכתבה המלאה