פעילי ימין מתכננים לעלות לחומש

העלייה לחומש שוב נדחתה. אלפי הפעילים שהיו אמורים לעלות להתנחלות ביום שלישי שעבר, ושוב ביום שישי הזה דחו את העליה ליום ראשון. צה"ל: כל המעורב בעליה לחומש מבצע עבירה פלילית

למרות השמועות של הגעת אלפי פעילי ימין היום (שישי) להריסות ההתנחלות חומש בצפון השומרון, עלייתם נדחתה ליום ראשון. זו דחייה שנייה של העלייה, לאחר שבוטלה הצעדה למקום ביום שלישי האחרון.

יוסי דגן, ממארגני האירוע, סיפר כי ההחלטה לעלות לחומש התקבלה רק אמש. פעיל ימין שתכנן לעלות לחומש ביום שלישי אמר לגל"צ כי " מתי שנחליט - נעלה לחומש, נבנה אותה מחדש, ונתקן את טעות הגירוש", אמר דגן.

הפעילים דחו את העלייה ביום שלישי, בשל ההיערכות הבטחונית הנרחבת במקום, אמרו כי "לא ניתן לצה"ל לקבוע עבורנו את לוח הזמנים - נחזור לחומש עד תשעה באב, בזמן שיתאים לנו". ואילו בצה"ל מבהירים כי העלייה לחומש היא עבירה פלילית.

לאחרונה הובא לידיעת מערכת הביטחון כי בכוונת גורמים שונים להגיע ולעלות לישוב המפונה חומש בימים הקרובים. צה"ל מבקש להדגיש באופן חד משמעי כי לא ניתן היתר לפעולה זו ואין בכוונת הגורמים המוסמכים להתיר פעולה זו. על פי דובר צה"ל, כל גורם שיהיה מעורב בהגעה לחומש - מארגני הארוע, כל מי שיסייע בהסעה או בדרך אחרת, ומי שיישתתפו בארוע - יבצע עבירה פלילית.

המארגנים הודיעו: דוחים את העליה לחומש

ארגוני הימין הודיעו ביום שלישי כי החליטו לדחות את העלייה המתוכננת להתנחלות המפונה חומש שבשומרון שתוכננה להתחיל הבוקר. לקראת העלייה הצפויה נערכו הצבא והמשטרה בכוחות מתוגברים במקום כדי למנוע מהפעילים לעלות להר.

לכתבה המלאה