אושרה הצעה כי נכים ימשיכו לקבל קצבה גם אם יגדילו הכנסתם

הממשלה אישרה את הצעת שר הרווחה לפיה קצבאות הנכות לא ייפגעו גם למי שיגדיל הכנסתו. לדברי הרצוג, מדובר בהחלט היסטורית, הפותח פתח לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בתעסוקה. ע"פ נתוני הביטוח הלאומי, כ-186 אלף נכים מקבלים קצבאות נכות. ההצעה תובא להצבעה בכנסת לפני פגרת הקיץ

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הצעת שר הרווחה, יצחק הרצוג, לפיה נכים ימשיכו לקבל את קצבת הנכות גם אם יגדילו את הכנסת מעבודה. לדברי הרצוג, "זוהי החלטה היסטורית, הפותחת פתח לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בתעסוקה".

במסגרת התיקון שהציע הרצוג לחוק הביטוח הלאומי, תשונה שיטת תשלום קצבת הנכות לזכאים והיא תבטל את המצב הקיים, לפיו הגדלת הכנסה מעבודה מביאה להקטנת ההכנסה הכוללת.

במהלך הדיון בנושא, אמר הרצוג כי "מדובר בבשורה לאלפי נכים בישראל, שכיום יוכלו לצאת לעבודה מבלי לחשושש שקצבתם תופסק". לדבריו, "יש כאן מסר חברתי משמעותי להשתלבות קבוצות חלשות בתעסוקה ובמעגלי החיים".

על פי נתוני הביטוח הלאומי, כ-186 אלף נכים מקבלים קצבת נכות כללית. ל-18 אלף מתוכם היתה הכנסה מעבודה, כש-80% מהם השתכרו לא יותר מ-2,000 ש"ח בחודש. קצבת הנכות ליחיד שאין לו הכנסה עומדת על 1,937 ש"ח, לזוג - 2,905 ש"ח, ולזוג עם 2 ילדים - 3,680 ש"ח.

לדברי הרצוג, יביא את התיקון לחוק להצבעה בקריאה ראשונה עוד לפני פגרת הקיץ של הכנסת.