"לקחתם תחזירו"

חקלאים שפונו מגוש קטיף יקימו מאהל מחאה תחת הכותרת "לקחתם תחזירו". החקלאים מוחים שגם היום, במלאת שנתיים להתנתקות, לא נמצא פתרון הולם לסוגיית התעסוקה שלהם. אליעזר יעקב, חקלאי תושב גן-אור לשעבר : "75% מחברי נמצאים עד היום ללא עבודה. אנחנו מבקשים דבר אחד - החזירו לנו את מה שהיה לנו"

חקלאים שפונו מגוש קטיף יקימו היום (ראשון) מאהל מחאה תחת הכותרת "לקחתם תחזירו". החקלאים מוחים שגם היום, במלאת שנתיים להתנתקות, לא נמצא פתרון הולם לסוגיית התעסוקה שלהם. החקלאים המפונים יקיימו תהלוכה בליווי טרקטורים, שלאחריה תתקיים הפגנה ברחבה שליד בית המשפט העליון.

אליעזר יעקב, תושב גן-אור לשעבר, אמר לחדשות 10 כי "שנתיים לאחר שיצאנו מגוש קטיף עד היום לא קיבלנו את מה שהובטח לנו ואת מה שאמור היה להיות. באפריל 2005, עוד לפני ההתנתקות, אמר ראש הממשלה דאז, מר אריאל שרון, בפגישה איתנו כי לכל מתיישב חקלאי יהיו חממות חדשות, והוא יקטוף מלפפונים מאותה חממה באוקטובר נובמבר 2005".

בנוגע למצבו היום אמר: "אני אישית לא חזרתי למשק החקלאי כמו 75% מחברי שנמצאים עד היום ללא עבודה. אנחנו מבקשים דבר אחד - החזירו לנו את מה שהיה לנו."

על פי דו"ח שפרסם ועד מתיישבי גוש קטיף לשעבר, רק 50 חקלאים (מתוך כ- 400 משקים חקלאיים) קיבלו אדמות חקלאיות חלופיות. מתוכם רק מעטים חזרו לפעול ברמה של גידול ממשי. עוד עולה מהדו"ח כי רוב חקלאי גוש קטיף טרם חזרו למעגל העבודה. משמעות הדבר כי מרבית החקלאים המפונים איבדו כבר שלוש עונות חקלאיות - דבר הגורם להפסד הכנסות ולאיבוד שווקים בארץ ובחו"ל.

גם בנושא הדיור עדיין לא נמצא פתרון למשפחות המפונות. מתוך 1,450 משפחות ששותפות לפרוייקט "העתקת דיור", 20 משפחות בלבד עברו להתגורר בבתים החדשים שנבנו להן. חלק מהן נכנסו לבתים ללא אישור.