צרפת למוסד: אל תנסו לחטוף אנשי חיזבאללה

ממשלת צרפת הזהירה את ישראל שלא לנסות לחטוף נציגי חיזבאללה המשתתפים בדיונים פוליטיים בפריז. אנשי ממשל צרפתיים: כל ניסיון כזה יערער את היחסים שלנו עם ישראל. בין בכירי החזיבאללה המשתתפים בדיונים - האחראי על הקשרים הבינלאומיים

צרפת מאיימת על המוסד הישראלי: העיתון הכווייתי "א-סיאסה" דיווח היום (שבת) כי צרפת הזהירה את ישראל והמוסד שלא לחטוף נציגים לבנונים, במיוחד אנשי חיזבאללה, המשתתפים בדיונים בין הפלגים בלבנון שנפתחו היום בסאן קלו, סמוך לבירה פריז. על פי הדיווח, תנסה ישראל לחטוף אנשי חיזבאללה כדי לקבל תמורתם את שני החיילים החטופים אלדד רגב ואודי גולדווסר.

צרפת הזמינה לשיחות נציגים וגורמים פוליטיים מלבנון כדי לדון על הסכוכים הפנימיים שם, ועל המתיחות עם ישראל על רקע חטיפת שני החיילים. גם נציגי חיזבאללה הוזמנו מכיוון שהארגון אינו נחשב כטרוריסטי בצרפת.

בין המשתתפים בדיונים נמצאים שני בכירים מהחיזבאללה: השר המתפטר מוחמד פניש, שכיהן בממשלת פואד סניורה, והאחראי על הקשרים הבינלאומיים בחיזבאללה נוואף אל-מוסאווי. גורמי ממשל בצרפת הזהירו כי ניסיונות של ישראל יפגעו ביחסים בין ישראל וצרפת.

גורמים לבנוניים בצרפת אמרו אמש לעיתון, כי שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר ובכירי ממשל נוספים הזהירו את ממשלת אולמרט "שלא לנסות ולפגוע באף גורם לבנוני בסאן קלו, וכי כל פעילות נגד אותם לבנונים תהווה פגיעה גם בצרפת".