חוקרי רצח אל-חרירי: אותרו מספר חשודים במעורבות ברצח

הצוות החוקר את רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, דיווח כי אותרו מספר חשודים והתגלו פרטים חדשים. בדו"ח שמיני שפרסמו, כותבים חברי הצוות כי הרכב ששימש לפיגוע נגנב ביפן מספר חודשים לפני הרצח והוברח דרך איחוד הנסיכויות הערביות. כמו כן, התגלו פרטים חדשים על מספר חשודים ועל טלפונים סלולארים ששימשו אותם

הצוות הבינלאומי החוקר את רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, דיווח הערב (חמישי) כי אותרו מספר חשודים. אל-חרירי נרצח בפברואר 2005, יחד עם 22 אנשים נוספים, כאשר מכונית תופת התפוצצה בסמוך לשיירת המכוניות שלו בביירות.

מהחקירה עולה כי הרכב ששימש לביצוע הפיגוע נגנב מהעיר קאנאגאווה שביפן באוקטובר 2004 וכי הועבר דרך איחוד הנסיכויות הערביות. כמו כן, נמצא כי הוא הכיל כ-1,800 ק"ג חומר נפץ.

הדו"ח שפרסם צוות החקירה, השמיני מאז החלה החקירה, מציין כי החשודים השתמשו בששה טלפונים סלולארים כדי לרגל אל אל-חרירי וכי הם "שימשו תפקיד מרכזי בתכנון הרצח ובביצועו".
לדברי התובע הבלגי, סרג' בראמרץ, העומד בראש צוות החקירה, הרכב שגרם

לדברי התובע הבלגי, סרג' בראמרץ, העומד בראש צוות החקירה, הממצאים אומתו על ידי עיון בלמעלה מ-120 אלף מסמכים.בתוך כך, מחברי הדו"ח ציינו כי הם חוששים שהידרדרות המצב הביטחוני בלבנון עשוי לפגוע בהמשך החקירה. בתום החקירה, יוגשו הממצאים לבית הדין הבינלאומי שמונה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם לפני כחודש וחצי.

חקירה בינלאומית

מועצת הביטחון של האו"ם החליטה על הקמת בית דין בינלאומי מיוחד, שיחקור את רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, וישפוט את האשמים במותו. בעד ההחלטה הצביעו 10 מתוך 15 מהחברות הקבועות במועצת הביטחון.

לכתבה המלאה