סוגרים את הים

המצילים בעיצומים; שירותי ההצלה בסופי שבוע יופסקו בצהריים. במשרד הפנים מבקשים: אל תלכו לים

חשבתם לברוח מהחום של סוף השבוע וללכת לים? בנשרד הפנים מבקשים שלא תעשו את זה. המצילים בכל רחבי המדינה יפתחו מחר בעיצומים, בגיבוי הסתדרות המעו"ף (פקידים לשעבר). שירותי ההצלה ייפסקו לקראת השעה 14:00 בשישי ושבת.

משרד הפנים קרא לציבור להימנע מרחצה בחופי הים ללא נוכחות מציל, לקראת שביתת המצילים הצפויה החל ממחר. בגלי צה"ל דווח, כי כמו כן הועברו הנחיות לכל הרשויות המקומיות המפעילות חופי רחצה, להגברת הפיקוח על החופים בסוף השבוע.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, אמר כי מדובר ב"עיצומי אזהרה", עקב תנאי ההעסקה של המצילים החדשים שהתקבלו לעבודתם החל מ-2000.לדבריו, כמחצית מ-360 המצילים המועסקים ב-120 תחנות הצלה בחופים מוגדרים חדשים ושכרם נמוך בעשרות אחוזים לעומת שכר המצילים הוותיקים - 19.5 שקל בשעה. בעונת החורף הרשויות המקומיות מעסיקות מצילים אלה בעבודות משק שונות, באותם תנאים. "המצילים החדשים מועסקים בתנאי עבודה מחפירים", טען בר דוד. "לדוגמה, הם מקבלים הקצבה של 13 שקלים ביום, האמורה להספיק לאוכל. במקביל, נאסר עליהם לאכול מחוץ לתחנות ההצלה והם נאלצים לרכוש אוכל במזנונים בחופי הים, שהמחירים בהם גבוהים". עוד הוא אמר שהמצילים אינם זוכים להפסקות במהלך יום העבודה, למרות שהם עובדים בעונת הרחצה 12 שעות ביממה.

גם בלילה אסור

משרד הפנים הודיע אתמול לוועדת הפנים של הכנסת על כוונתו להתחיל לגבות קנסות של 1,700 שקל על רחצה לילית בים. ההחלטה התקבלה לאחר שמראשית העונה אירעו 14 מקרי מוות מטביעה, מתוכם עשרה בלילה.

בנוסף הודיע הבוקר משרד הפנים על איסור רחצה בחופים גורדון ופרישמן בתל אביב עד להודעה חדשה. בבדיקת מי הים, שביצע המשרד, התגלתה כמות חיידקים העלולה לסכן את בריאות הציבור.