עיתון איטלקי: "רגב וגולדווסר כמעט הוחזרו"

העיתון "לה סטמפה" מדווח, כי לדברי ראש הביון האיטלקי לשעבר ארגונו היה קרוב לשחרור שני החטופים הישראלים בלבנון, אך נכשל בשל אדישות ממשלת איטליה. ראש ממשלת איטליה המבקר בארץ הכחיש את הידיעה

(1:58 דק')

שירותי הביון האיטלקיים היו קרובים לשחרורם של שני החיילים החטופים אודי גולדווסר ואלדד רגב, כך דיווח אתמול (שני) העיתון "לה סטמפה", היוצא לאור באיטליה.

על פי הדיווח, ראש שירותי הביון לשעבר של איטליה, ניקולא פולארי אמר את הדברים ליושב ראש ועדת הביטחון של הסנאט האיטלקי, סרג'יו דה-גרגוריו. לדברי פולארי, שחרור החטופים לא יצא לפועל לאחר שממשלת איטליה לא פעלה כראוי. "שירותי הביון הגיעו קרוב מאוד למצב שבו יכלו לשחרר את השניים, אך זה לא התרחש", אמר פולארי.

ראש ממשלת איטליה, רומנו פרודי, המבקר בישראל, אמר בתגובה כי הוא אינו יכול לאשר את הדיווח מכיוון שאין בידיו את הפרטים המלאים. לדבריו, "לא ידוע לי שהיה לנו מידע אי פעם בנוגע למקום הימצאם של החטופים".

בני משפחות החטופים נפגשו היום בפריז עם הנשיא הצרפתי, ניקולא סרקוזי. בשיחתם אמר הנשיא: "אני פועל ומדבר בכל הזדמנות למען שחרור הבנים שלכם. מבחינתי מדובר בבנים צרפתים שיש לשחררם".

בסוף השבוע דווח כי נציג ראש הממשלה לעניין החטופים עופר דקל, נפגש עם סמיר קונטאר הכלוא בכלא הדרים. החיזבאללה דורש את שחרורו של קונטאר בתמורה לשחרורם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר. באותה עת נפגש דקל גם עם בכירים בזרוע הצבאית של חמאס הכלואים בישראל, בנוגע לעסקה לשחרורו של גלעד שליט, כך דיווח העיתון הפלסטיני "אל-איאם".