פסלו של משה קצב יוצב במשכן נשיאי ישראל

הבאים למשכן הנשיא יזכו לצפות בפסלו של הנשיא שהודה בביצוע עבירות מין. מקורבים למתלוננות: הוא לא ראוי להיות שם

תקופת כהונתו של משה קצב כנשיא הסתיימה בהסדר טיעון שבמסגרתו מודה הנשיא לשעבר בביצוע עבירות מיניות והטרדת עד, אך למרות זאת באי המשכן הרשמי של נשיאי ישראל יזכו בקרוב לתזכורת יומיומית לכהונת קצב, אשר יזכה להנצחה של כבוד בגן המשכן.

ב"מעריב" דווח, כי בימים האחרונים הגיע אל בית הנשיא פסל של משה קצב, אשר יצטרף לשורת הפסלים של נשיאים לשעבר אשר נמצאת בגן המשכן הרשמי. מדובר בפסלי ראש של נשיאי העבר, בהם אפרים קציר, חיים הרצוג ויצחק בן-צבי וגם של אישים בכירים ודמויות מפתח כמו בנימין זאב הרצל.

הפסלים נוצרו על-ידי בכירי הפסלים בישראל, ונחשבים לחלק מרכזי בגן המטופח. הפסלים כולם עשויים באותה הצורה: ראש כהה, מונח על עמוד אבן, ולכל פרצוף מפוסל מצורף הסבר קצר על שנות חייו ופעילותו של האיש. שדרת הפסלים מובילה למעשה מהכניסה הרשמית של משכן הנשיא אל אולם קבלת הפנים המרכזי, והיא חלק מהעיצוב האמנותי של הגנים המקיפים את מעון הנשיא.

בימים האחרונים הגיע הפסל של קצב אל בית הנשיא, שם הורכב והוכן להעמדה. גורמים בכירים בבית הנשיא חלוקים בנוגע ליצירת האמנות החדשה. "מצד אחד זה טבעי שפסלו של קצב יהיה במשכן, הרי לפרשה קדמו כמה שנים של כהונה ממלכתית, אבל מבחינה ציבורית זה אכן מדהים לראות אותו מוצב בשורה אחת עם אישים בעלי שיעור קומה כמו אלה שמונצחים שם. זה בית העם, שהציבור ישפוט", אמר אחד מהעובדים הבכירים בבית הנשיא.

מקורבים לאחת המתלוננות נגד קצב אמרו בתגובה למעריב כי "נכון שמצד אחד לא להציב את פסלו שם זה לשכתב את ההיסטוריה, אבל הוא לא ראוי להיות שם".