חמושים של חמאס פרצו אל אוניברסיטה המזוהה עם פתח

כ- 30 חמושים, אנשי חמאס, פרצו לאוניברסיטת אל-אזהר וגנבו משם 80 שקים של כימיקלים מסוגים שונים. האוניברסיטה מזוהה עם תנועת הפתח. דיקאן האוניברסיטה, ג'וואד וואדי, הגיש תלונה במשרדו של ראש הממשלה הפלסטיני המודח איסמאיל הנייה

כ- 30 חמושים אנשי חמאס, פרצו היום (שבת) אל אוניברסיטת אל-אזהר בעזה, והחרימו 80 שקים המכילים חומרים כימיים, כך דווח ברשת ב'. לדברי דיקן האוניברסיטה השקים נלקחו מהפקולטה לחקלאות מסיבה שאינה ידועה. לא נמסרה תגובה מטעם חמאס.

דיקן האוניברסיטה, ג'וואד וואדי, התקשר למנהיג החמאס איסמעיל הנייה, ומחה על הפריצה. "זהו מצב מסוכן מאוד. האוניברסיטה היא מוסד לימודי וזו לא הדרך לנהוג בה", אמר וואדי.

בתוך כך, במרכז רצועת עזה ירו פלסטינים בישראלים שעסקו בעבודות סמוך לגדר המערכת. איש לא נפגע.

מזכ"ל האו"ם: ירי הרקטות חייב להפסק

אמש נורו שתי רקטות קסאם לעבר הנגב המערבי משטח רצועת עזה. הרקטות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. חמאס נטל את האחריות על ירי הרקטות, יממה בלבד לאחר שמספר מאנשיו נהרגו על ידי חיילי צהל בפיעלות שהתבצעה במרכז רצועת עזה, בה איתרו חיילי גדוד הסיור של חטיבת גבעתי שמונה משגרי קסאם בעיירה בית חאנון.

תפיסת המשגרים הייתה חלק מפעילות הצבא ברצועת עזה. במהלך הפעילות הרגו חיילי צהל 11 חמושים פלסטינים, לפחות שלושה מהם פעילי חמאס, בחילופי אש סמוך לחנות הפליטים אל- מארזי ואל בורייג'. הפלסטינים דיווחו כי אחד ההרוגים הוא מוחמד סיאם, מפקד מקומי בגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס.

בהודעה שפרסם הלילה מזכ"ל האו"ם, באן קי- מון נאמר, כי ירי הרקטות חייב להפסק. יחד עם זאת הביע המזכ"ל דאגה עמוקה מפעולת צה"ל ביום חמישי במרכז הרצועה.

במקביל לפעילות המבצעית נגד פעילי ארגוני הטרור, מגבירה ישראל את הסיוע לתושבי עזה הסובלים ממחסור במזון ותרופות: הלילה דיווח האו"ם על "גידול של ממש" בסיוע ההומניטרי המועבר לרצועת עזה משטח מדינת ישראל.