בריטניה: נפתח משפטו של הנאשם הראשון בניסיונות הפיגוע

נפתח משפטו של הנאשם הראשון בניסיונות הפיגוע הכפול בלונדון ובגלזגו בשבוע שעבר. הנאשם הוא רופא עיראקי, שהיה אחד מיושבי הרכב שהתפוצץ בעת שניסה לפרוץ אל נמל התעופה של גלזגו <BR>

בבריטניה נפתח היום (שבת) משפטו של הנאשם הראשון בניסיונות הפיגוע הכפול בלונדון ובגלזגו לפני שבוע, כך דווח ברשת ב'. הנאשם היה אחד מיושבי הרכב שהתפוצץ בעת שניסה לפרוץ אל נמל התעופה של גלזגו. הדיון המשפטי בעניינו יתחדש בעוד שלושה שבועות.

הנאשם הוא רופא עיראקי בשם בילאל עבדאללה, בן 27. בילאל נולד בבריטניה אולם גדל בעיראק. במהלך ניסיון הפיגוע, מכונית ניסתה לפרוץ דרך הכניסה הראשית של נמל התעופה בגלזגו, במטרה להתפוצץ שם, אולם היא התפוצצה עוד קודם ועלתה באש. שני הנוסעים ברכב נעצרו. בבריטניה ובאוסטרליה נעצרו עוד רופאים מוסלמים.

יומיים לפני הפיגוע בגלזגו, איתרה המשטרה במרכז לונדון, ברחוב היימרקט, סמוך לכיכר פיקדלי, מכונית תופת ובה מטען חבלה גדול, שהכיל מסמרים, בלוני גז ומיכלי דלק. צוות אמבולנס שהיה במקום הבחין ברכב חשוד שנסע בצורה לא יציבה, והתנגש בפחי אשפה. משהבחינו אנשי הצוות כי עשן עולה מן המכונית, הזעיקו משטרה. כוחות המשטרה הגיעו מלווים בחבלנים וניטרלו את המטען שהיה בתוך המכונית.

זמן קצר לאחר מכן אותר רכב באזור הייד פארק ובו מטען חבלה גדול ומוכן להפעלה בצמוד לבלוני גז. כוחות משטרה שהוזעקו למקום סגרו את האזור לתנועה ולאחר מכן ניטרלו את המטען. עדי ראייה סיפרו כי המכונית הגיעה למקום במהירות, הוחנתה בקרבת פאב הומה אדם, ונהגה נמלט מהמקום בריצה.

משטרת גלאזגו אישרה כי היה קשר בין ניסיון הפיגוע בעיר למכוניות התופת בלונדון. בעקבות ניסיונות הפיגועים בריטניה העלתה את רמת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר.

דיווח: סוכני אל קאעדה משרתים במשטרת בריטניה

כשמונה חשודים בהשתייכות לארגונים מוסלמים קיצוניים, בהם אל-קאעדה, משרתים במשטרת בריטניה - כך מפרסם היום (שבת) העיתון הבריטי "דיילי מייל". לפי הדיווח, ייתכן שחלק מהחשודים אף השתתפו במחנות אימון של ארגוני טרור בפקיסטאן או באפגניסטאן

לכתבה המלאה