דיווח: סוכני אל קאעדה משרתים במשטרת בריטניה

הדיילי מייל: כשמונה חשודים בהשתייכות לארגוני טרור מוסלמיים, שחלקם התאמנו במחנות טרור, משרתים במשטרה הבריטית. אף אחד מהם לא פוטר, כי למשטרה אין סמכות חוקית לעשות זאת

כשמונה חשודים בהשתייכות לארגונים מוסלמים קיצוניים, בהם אל-קאעדה, משרתים במשטרת בריטניה - כך מפרסם היום (שבת) העיתון הבריטי "דיילי מייל". לפי הדיווח, ייתכן שחלק מהחשודים אף השתתפו במחנות אימון של ארגוני טרור בפקיסטאן או באפגניסטאן.

שמות החשודים נכללים ברשימה סודית של קציני משטרה ושוטרים זוטרים הקשורים לארגוני מחתרתיים. הרשימה הוכנה בסיוע שירות הביון הבריטי, בצל החשש שיחידים הקשורים לארגוני טרור מצליחים לנצל את מאמצי המשטרה להגדיל את השיעור היחסי של מיעוטים אתניים המשרתים בה.

מה שמפתיע הוא שאף אחד ממהחשודים לא פוטר עד כה מעבודתו, שכן נטען כי למשטרה אין סמכות חוקית לעשות זאת. יתרה מכך, אחד השוטרים, המשרת בדרום מזרח המדינה, הורשה להמשיך לשרת במשטרה למרות שנתפס כשהוא גולש ומשתתף באתרי אינטרנט הקשורים לארגוני טרור בעיראק. החשוד טען כי רק ניסה להגביר את הביקורת הציבורית על המלחמה.

בשירותי הביטחון הבריטים חוששים ש"תאים רדומים" של אל קאעדה מנסים להסתנן לשיורתי הביטחון ולארגונים ציבוריים אחרים בבריטניה. למרות החששות, גורמי מודיעין קבעו כי הרקע המפוקפק של השוטרים החשודים אינו יכול לשמש עילה לפיטוריהם. במקום זאת, המשטרה נמנעת מלהציב את העובדים בתפקידים "רגישים", ועוקבת אחר צעדיהם. יש המאשימים גורמים פוליטיים בסיכול החלטה להדיח את השוטרים החשודים.

המודיעין הבריטי הזהיר בעבר, כי אנשים החשודים ב"קשרים הדוקים" עם פעיליו של אוסאמה בן לאדן ניסו להצטרף לשירותי הביטחון הבריטיים וכי הפעיל הרדיקלי עומאר באקרי, שהוגלה מבריטניה, טען בינואר האחרון שקיצונים מוסלמיים חדרו לשורות המשטרה ולארגונים ציבוריים אחרים.

במשטרה הבריטית חושדים כי האנשים שעמדו מאחורי ניסיונות הפיגוע האחרונים בלונדון קיבלו "מידע פנימי" לגבי נהלי האבטחה וההצלה של המשטרה הבריטית.

בתגובה לפרסום מסרה דוברת משטרת לונדון כי "בדיקות ביטחוניות מחמירות נעשות לכל המגויסים לשורות המשטרה. בדיקות כאלה נעשות גם במהלך השירות, ולפי תוצאותיהן נקבע האם להגביל את פעילותם של שוטרים או קצינים מסוימים".