הודו: מספר נשאי האיידס עומד על כמחצית מההערכה הקודמת

נתונים שחושבו בסיוע הסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי והאו"ם, מצביעים כי מספר הנשאים בהודו עומד על כ-2.47 מיליון בני אדם. שר הבריאות: מדובר במספרים מדויקים יותר, אך עדיין מדאיגים. ההערכות מציבות את הודו במקום השני במספר נשאי האיידס בעולם, אחרי דרום אפריקה וניגריה

מספר נשאי האיידס בהודו עומד על כ-2.47 מיליון בני אדם, כמחצית מההערכה הקודמת. ההערכות החדשות מציבות את הודו במקום השני במספר הנשאים, אחרי דרום אפריקה וניגריה.

מומחים בקהילה הבינלאומית העריכו כי מספר נשאי האיידס בהודו הוא הגבוה בעולם ועומד על כ-5.7 מיליון בני אדם. הנתונים החדשים חושבו בסיוע של הסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי והאו"ם, בעקבות טענות של מומחים כי ההערכות הקודמות מופרזות.

שיעור ההדבקה בנגיף האיידס מוערך כעת בכ-0.36%, לעומת 0.9%, כפי שהצביעו ההערכות הקודמות. שר הבריאות של הודו, אנבומאני רמאדוס, אמר כי "במונחים של חיי אדם, עדיין מדובר במספרים גדולים מאוד. הנתונים מאוד מדאיגים אותנו".

הודו הכריזה על תוכנית לאומית לפיקוח על האיידס במדינה, בעלות של כ-.28 מיליארד דולר. במסגרת התוכנית יורחב הטיפול המוענק בחינם לנשאים ויערכו מסעות הסברה בכל רחבי המדינה.