9 הרוגים בפיגוע התאבדות בתימן

תשעה בני אדם נהרגו, מתוכם שבעה תיירים ספרדים בפיצוץ מכונית תופת בתימן. מקורות ביטחוניים במדינה מוסרים שישנה סבירות גדולה שארגון אל קאעדה עומד מאחרי הפיגוע

תשעה בני אדם נהרגו ושבעה נפצעו היום (שני), בפיצוץ מכונית תופת באתר ארכיאולוגי סמוך לצנעא, בירת תימן. מכונית התופת התפוצצה ככל הנראה, בסמוך למיניבוס שהסיע קבוצת תיירים מספרד לביקור במקדש בו התגוררה על פי המסורת מלכת שבא.

כוחות הביטחון התימנים מוסרים כי שבעה מבין ההרוגים הינם תיירים מספרד, הרוג אחד תימני, והרוג נוסף לא מזוהה, יתכן שמדובר במחבל המתאבד.

עד כה אף ארגון לא קיבל עליו אחריות את האחריות, אולם מקורות ביטחוניים בתימן מוסרים כי ישנה סבירות גדולה שארגון הטרור אל קאעדה עומד מאחורי הפיגוע.

הפיגוע מגיע לאחר שקבוצה מילטנטית, המזוהה עם אל קאעדה פרסמה הודעה, בה דרשה משלטונות תימן לשחרר אסירים של הארגון, ואיימו בביצוע פעולה גדולה אם לא יענו דרישותיהם.

לא ידוע עדיין האם מדובר בתא מקומי שביקש להעביר מסר לשלטונות תימן, או שמדובר בפעולה כללית של אל קאעדה, המתקשרת לפעולות שסוכלו בבריטניה בסוף השבוע הזה.

ארה"ב ובריטניה בכוננות

בריטניה העלתה את רמת הכוננות שלה לרמה הגבוהה ביותר - "קריטית" - בעקבות שלושה נסיונות לפיגוע בלונדון ובגלאזגו, בירת סקוטלנד. ארה"ב הגיברה את אמצעי הביטחון בנמלי תעופה מחשש לארועי טרור, בעקבות מתקפת הטרור על בריטניה.

לכתבה המלאה