דו"ח: ניתן היה למנוע את הפיגוע בשווארמה בת"א

על פי הדו"ח קציני המודיעין בשירות בתי הסוהר, שנחשפו להתרעה שהעביר אסיר בדבר פיגוע צפוי, לא העבירו אותה לגורמים הרלבנטיים. הדו"ח אף מאשים את אותם קצינים בשקר

דו"ח של מבקר המשרד לביטחון פנים קובע כי המשטרה יכלה למנוע את הפיגוע בשווארמת "ראש העיר בתל אביב". על פי הדו"ח, הדבר היה מתאפשר אם ההתרעה שהעביר אסיר לגבי הפיגוע היתה נבדקת.

בעקבות הפרשה ייפתחו במחלקה לחקירות סוהרים חקירה פלילית נגד קציני המודיעין שהיו מעורבים. בימים הקרובים יחליט שירות בתי הסוהר הנכנס, בני קניאק, באילו צעדים לנקוט נגד אותם קצינים.

בגלי צה"ל דווח כי צוות הבדיקה שחיבר את הדו"ח קבע כי אם התרעת האסיר היתה זוכה לתשומת הלב הראויה, סביר להניח שפריסת הכוחות היתה משתנה.

הדו"ח אף קובע כי קציני המודיעין בכלא "אשל" שיקרו כשטענו כי לא קיבלו את המידע שהעביר האסיר. על פי הדו"ח, כשהאסיר דרש הסברים מדוע קציני המודיעין מתעלמים מהתרעותיו הם טענו כי הוא שקרן ולא אמין, ואף הפסיקו את עבודתו עם המשטרה. כמו כן, הם הסיתו אסירים אחרים כדי שיעידו נגדו עדויות שקריות.

לפני יותר משנה התריע האסיר בפני שירות בתי הסוהר על הפיגוע הצפוי בשווארמת ראש העיר. המידע לא הועבר לגורמי השב"כ הנדרשים, ובסופו של דבר גבה הפיגוע את חייהם של 11 בני אדם.

ארכיון: הפיגוע בשווארמת "ראש העיר"

תשעה אנשים נרצחו בפיגוע שאירע בצהריים בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, בפינת הרחובות סלומון ונווה שאנן, סמוך לפלאפל ראש העיר, שם אירע הפיגוע הקודם בתחנה המרכזית...

(לכתבה המלאה)