הבלוג של פרד

פרד תומפסון, שחקן וסנטור לשעבר, הוא בלוגר פעיל בהווה שלוטש עיניים לבית הלבן. בינתיים הוא מכין את הקרקע באמצעות ניהולו של בלוג פופולרי והשתלחויות במייקל מור. זה עובד לא רע בשבילו

בחודש הבא צפוי פרד תומפסון להכריז באופן רשמי על מועמדותו מטעם המפלגה הרפובליקנית על נשיאות ארה"ב, לקראת הבחירות ב-2008. אם לא יחול שינוי בתוכניותיו של תומפסון, הוא יוכל להוסיף שורה נוספת לקורות החיים המרשימים שלו - המועמד בעל הבלוג הפעיל ביותר.

כחלק מהקמפיין שמנהל תומפסון לקראת הבחירות, הוא מפרסם את דעותיו באתרים שמרניים באינטרנט, ובעיקר באתר שלו "אני עם פרד", שם מהגג תומפסון על מגוון נושאים רחב: החל בסרקוזי וכלה במזרח התיכון.

"הבחור ממש אוהב בלוגים" אומר רוג'ר סיימון, ממייסדי האתר "מדיית פיג'מות", בו מפרסם מדי פעם תומפסון את דעותיו. לדברי סיימון, "לפני שהוא החליט שהוא מתמודד על הנשיאות, הוא בדק את סצינת הבלוגים, זה משך אותו". רשת האינטרנט, בלוגים, ואתרים כמו יוטיוב נחשבים לאמצעי בסיסי בקמפיינים המודרניים, אולם גם בהשוואה למתמודדים אחרים, תומפסון נראה נלהב במיוחד מהאופציות שמציעה לו הרשת. השחקן-סנטור לשעבר-בלוגר הבטיח להמשיך לספק פרשנויות ברשת, גם לאחר שיתחיל מסע הבחירות שלו באופן רשמי. לדבריו, עולם הבלוגים הוא הוא "מהפכת המידע האמיתית".

"זו הסיבה בגינה השקעתי מאמצים רבים כל-כך לשוחח עם האמריקאים דרך המדיום הזה", כתב תומפסון באתר "מדיית פיג'מות", "על ידי העצמת יחידים ובניית קהילות, האינטרנט מספק דרך לחוג הפוליטי של וושינגטון להגיע לכמויות של אנשים שלא היו אפשריות עד לפני זמן לא רב".

"אני עם פרד"

באתר האינטרנט שלו "אני עם פרד" כתב תומפסון: "אני עומד לבלות קצת זמן בדרכים עכשיו, להמשיך את השיחה שהתחלנו לפני כמה חודשים, ולהכיר אתכם טוב יותר. אני מזמין אתכם לבדוק כמה מהדברים שחשבתי וכתבתי. תבדקו, ותגידו לנו מה אתם חושבים".

סקרים שנערכו לאחרונה מלמדים על התחזקות מעמדו של תומפסון בקרב הציבור האמריקאי. באחד הסקרים הללו, הוא אפילו היה המועמד המוביל מבין המתמודדים הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב. הסיבה לעליית קרנו של תומפסון נעוצה בחלקה בחוסר אהדה של הציבור השמרני לעשרת המועמדים האחרים מטעם המפלגה הרפובליקנית.

פרד תומפסון מנהל חיים עמוסים: מלבד היותו בלוגר נלהב כאמור, הוא גם שימש בעבר כסנטור של מדינת טנסי, וכיכב בסרטים רבים וסדרות טלוויזיה שונות, ביניהן חוק וסדר. תומפסון הוא לא המתמודד היחיד שנעזר ברשת לקידום ענייניו. למועמדים רבים לבית הלבן בלוגים משלהם, וכמעט כולם טורחים להציג את הפן משפחתי באמצעות בלוגים של בני משפחה ותומכים.

כך, הילרי קלינטון פנתה לציבור האמריקאי דרך האתר youtube, בבקשה שיעזור לה לבחור את השיר שילווה את הקמפיין שלה. הבנים של המתמודד הרפובליקני מיט רומני מנהלים בלוג בו הציגו, בין היתר, מתכון של המאכל האהוב על אביהם. קציץ בשר, למקרה שתמהתם.

אבל תומפסון הוא המתמודד בעל הבלוג פעיל ביותר. מקורבים אליו מספרים שכמעט כל החומר שמופיע באתר שלו נכתב על-ידי תומפסון בעצמו, מה שלא מאפיין פוליטיקאים בדרך כלל. "זה לא שאנחנו לא משתמשים בכל הכלים המסורתיים של הקמפיין, אבל מה שהוא ראה באינטרנט זו היכולת לערב אנשים באופן ישיר ולנהל איתם שיחות", אומר מרק קורלו, הדובר של תומפסון.

הכניסה לבלוג שמשכה את מרב תשומת הלב, היתה בפעם בה מתח תומפסון ביקורת על הבמאי מייקל מור, לאחר שהאחרון נסע לבקר בקובה. בתגובה מור קרא לתומפסון "צבוע", מאחר שתומפסון ידוע כחובב של סיגרים קובנים. תומפסון לא נשאר חייב ומיהר לפרסם תגובה ביוטיוב, שם הוא נראה כשהוא מעשן סיגר קובני ואומר: "מוסד לחולי נפש מייקל, הוא דבר שאתה צריך לשקול".