גורם ביטחוני בכיר: קלטת שליט אותנטית והוקלטה לאחרונה

לדברי הגורם, פרסום הקלטת הוא ביטוי לחולשה של חמאס. בשיחה עם עיתונאים בפתח ביתו אמר אביו של החייל החטוף, כי משפחתו מקווה שפרסום הקלטת בה נשמע בנו הוא איתות של החמאס לקראת עסקה

גורם בטחוני בכיר אמר כי הקלטת שהופצה אמש, ובה דבריו של החייל החטוף גלעד שליט, היא אותנטית והוקלטה בעת האחרונה. לדבריו, פרסום הקלטת הוא ביטוי לחולשה של חמאס. העובדה כי הארגון מקבל עליו אחריות על בריאותו של החייל החטוף, היא סימן מעודד. בקול ישראל דווח, כי עם זאת, מציין הגורם כי מי שמחזיקים בשליט הם אנשי ועדות ההתנגדות שהתפלגו מחמאס, וכי איסמעיל הניה וחלאד משעל אינם יודעים היכן שליט מוחזק, ואין להם יכולת לפעול בעניין.

לדבריו חמאס מקווה שאם ישיג עסקת חילופי שבויים, ייאלץ הארגון שמחזיק בשליט לשחררו בשל הלחץ שיופעל עליו. הגורם הבטחוני הבכיר ציין כי שחרור אסירים היום משרת את האינטרסים של חמאס, ויבסס את מעמדו בקרב הפלסטינים.

"מקווה שזה לא ספין"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, אמר הערב (שני) כי "אני מקווה שפרסום קלטת השמע של גלעד הוא איתות של חמאס, שמעוניין להתקדם בעסקה לקראת שחרור גלעד, ולא ספין".

בשיחה עם עיתונאים מול פתח ביתו אמר שליט: "אנחנו מקווים שהפרסום לא איזה ספין תקשורתי שחמאס מפיץ כדי להחזיר את הזרקורים משארם א-שייח' לעזה".

עוד אמר שליט כי ישנם מספר סימני שאלה בקלטת. "אנחנו ננסה לבדוק חוות דעת ונתייעץ עם מומחים בהאזנות לקלטות. כמו למשל שהעובדה שגלעד מודה שמצב בריאותו אינו תקין, ומצד שני אנו שומעים את דוברי החמאס למיניהם שאומרים שמצבו טוב והוא מטופל היטב וכל מחסורו ניתן לו".

בהתייחסו לקולו של גלעד בקלטת אמר שליט: "על פניו נראה כי זהו קולו של גלעד אבל למה שהוא אמר אין משמעות מכיוון שהדברים הוכתבו לו". עוד הוסיף שליט כי הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, התקשר אליו לשיחה כללית, אך לא מסר לו פרטים חדשים.

בשעות הצהריים, לאחר פרסום הקלטת, אמר שליט: "על פניו זה נשמע כמו גלעד אבל אני לא יכול לאשר. זה נשמע כמו איזה שהוא ניסיון של החמאס להראות שהם מעוניינים להתקדם, אני מקווה שזה באמת ככה".

בשאלה באשר למצבו הבריאותי המידרדר של גלעד, ענה נועם שליט: "זה נשמע כמו ספין ומריח כמו ספין, אבל מעולם לא נתנו למישהו לבדוק את מצבו, ככה שזה פשוט בלתי אפשרי להעריך כמה זה נכון".

איריס מיזן על הרגשות המעורבים במשפחת שליט (2:24 דק')